Fabrycznie bez simlocka

1. Problem przy wgrywaniu aplikacji - TomTom. Wrzucam plik sis i
wyświetla się Błąd certyfikatu skontaktuj sie z dostawca aplikacji".Programy pod symbiana (te z rozszerzeniem sis) musza posiadac
certyfikat. Zgadzam sie, ze jest to okropnie upierdliwe.

2. Nie intuicyjne menu.To sobie je poustawiaj jak chcesz. Chyba wszystkie elementy mozna
dowolnie przenosic a takze mozna tworzyc nowe katalogi.

3. Brakuje mi menadżera plików (chyba, że gdzieś jest ukryty).Ten systemowy jest mocno okrojony i rzeczywiscie nalezy zainstalowac
jakis porzadny menadzer plikow. Ja korzystam z ActiveFile.

5. Nie można przypisać klawiszy do określonych funkcji - chodzi mi o
książkę tel, home, sms i kalendarz.Wlacz aktywny tryb gotowosci.


     

  Fabrycznie bez simlocka

-
1. Problem przy wgrywaniu aplikacji - TomTom. Wrzucam plik sis i
wyświetla się Błąd certyfikatu skontaktuj sie z dostawca aplikacji".Menu narzędzia/ ustawienia/ manager aplikacji / opcje/ środowisko
oprogramowania na wszystko.
Albo, jeśli plik programu jest starszy niż 6 miesięcy to przed instalacją
cofnij datę o pół roku.

2. Nie intuicyjne menu.Rzecz gustu.

3. Brakuje mi menadżera plików (chyba, że gdzieś jest ukryty).Poszukaj a znajdziesz, powinien być w narzędziach.

Samsung D-900i idą bez problemów), mimo sparowania
5. Nie można przypisać klawiszy do określonych funkcji - chodzi mi o
książkę tel, home, sms i kalendarz.Masz dwie wersja do wyboru.
Aktywny tryb gotowości z paskiem ikonek szybkiego uruchamiania na ekranie.
Albo Menu narzędzia / ustawienia / personalizacja / aktywny tryb gotowości
na nie.
W tym ustawieniu można dowolnie przypisać funkcje klawiszom manipulatora,
oraz funkcyjnym.

6. Utrudnione wyjmowanie karty pamięciCzym utrudnione?

Pozdrawiam

Adam

+
1. wejście mini USB

To nie mój telefon, ale będę miał z nim zabawę na cały dzień.

| Jak w tym przypadku wygląda sprawa simlocka?
Tel kupiony na cyro, więc tutaj jest mało istotne.
  Tomtom Home
No to byłem grzeczny i Mikołaj Sejkiem przywiózł mi pod choinkę GPS-a . Poczytałem instrukcję a w niej napisali o programie tomtom home.I tu mam problem bo ten home za chiny nie mogę zainstalować na swoim kompie. Program ściągnęłem ze strony Tomtom.Dodam że ten mój to seria One. Pomożeta

  czemu czasami tak długo szuka satelit?
http://www.tomtom.com/sup...gpsfix&FID=4761

Ponieważ każdy satelita GPS wysyła sygnały co 30 sekund, ustalenie pozycji przez urządzenie TomTom może zająć trochę czasu. Ponadto, jeżeli jakaś przeszkoda stoi na drodze sygnału, na przykład wysoki budynek, sygnał będzie słaby.

Przy pomocy systemu QuickGPSfix urządzenie TomTom pobierze dane dotyczące lokalizacji satelitów GPS przez następne 7 dni. System może następnie szybko obliczyć Twoje położenie z wykorzystaniem słabego sygnału GPS.

QuickGPSfix można pobrać za pośrednictwem:

* programu TomTom HOME,
* odbiornika informacji drogowych TomTom HD,
* telefonu komórkowego z obsługą technologii Bluetooth i transmisji danych GPRS.TomTom musi zebrać sygnały od kilku satelitów i je przeliczyć, na tej podstawie będzie wiedzial gdzie jesteś. Jak uaktualnisz sobie QuickGPSfix to przez kilka dni będziesz mial te dane już wstępnie przetworzone (tomtom będzie wiedział pod jakimi kątami znajdują się satelity) i określi twoje położenie znacznie szybciej.

     

  TomTom v3 zawiesza się
Witam wszystkich forumowiczów i użytkowników TomTom'ów!

Zakupiłem TomTom'a v3 i mam z nim problem. Mam go od ponad tygodnia i zdarza mu się podczas jazdy wyłączyć lub też zawiesić. Po aktualizacjach z programy TomTom HOME jest to samo, gdzieś tam wyczytałem, żeby zrobić format dysku, więc zrobiłem backup dysku i zrobiłem format...ale to też nie pomogło. Wczoraj jechałem na odcinku 200km i wyłączył mi się 2 razy i 1 raz zawiesił. Po takim zjawisku niemożliwe jest ponowne uruchomienie bez wciśnięcia magicznego przycisku "reset". Czy ktoś może wie co może mu dolegać lub po prostu jest coś uszkodzone? W ostatecznym wypadku oddam go na gwarancję, tylko, że zakupiłem go w sklepie internetowym i to wszystko zajmie trochę czasu, dlatego też może jest jakieś inne rozwiązanie...

Pozdrawiam

  tomtom one v2 nie znaleziono map
Mam podobny problem. Kupiłem TomTom One i w załączonej do opakowania ulotce przeczytałem że w ciągu 30 dni od daty pierwszego włączenia urządzenia mogę bezpłatnie ściągnąć najbardziej aktualna mapę. Wiec w programie TOMTOM HOME w menu "narzędzia" wszedłem w opcje "skorzystaj z gwarancji najnowszych map. Jakas mapa zaczęła się ściągać ale po zakończeniu operacji okazało się że na moim TomTomie nie ma już żadnej mapy. Całe szczęście że wcześniej zrobiłem kopie zapasową na kompie i udało mi się przywrócić stan pierwotny czyli mapę która była już w urządzeniu w momencie zakupu. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak dokładnie postępować żeby ściągnąć najnowszą aktualizację mapy -zgodnie z gwarancją aktualizacji map zapewnianą przez producenta w ciągu 30 dni od pierwszego włączenia? Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

  Problem z mapami w tomtom
Kupiłem ostatnio urządzenie TomTom V3 ONE z wgraną mapą wschodniej Europy. Przez program Tom Tom Home kupiłem dodatkowo mapę Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nowa mapa zainstalowała mi się w urządzeniu. Ale mam problem, że muszę się przełączać między mapami (tzn. jak mam włączoną Europę wschodnią to nie potrafię znaleść Niemiec, jak mam włączoną mapę Niemiec to nie potrafię zaplanować trasy z Polski), czy istnieje możliwość połączenia map, tak żeby urządzenie widziało całość, a nie osobno mapę wchodniej Europy i Niemiec, Austrii, i Szwajcarii. Proszę o podpowiedź.

  Co na mnie trąbi?
A zkad masz te um importowane z AutoMapy czym wiecej badziewiaskich um tym gorzej urzadzonko działa radze pobierac tylko te co sa potrzebne przez program tomtom home co do Softu mozna juz pobrac navcore 8.010. wgraj wszystko od nowa.


Michalbryl - to są "rady cioci Ady" - przepraszam, ale to Ty masz mentorski ton.
UM z Automapy - a zwłaszcza fotoradary - cenią sobie wszyscy posiadacze TT, bo firma TT o to nie dba. Ale mimo wszystko wziąłem sobie do serca co napisałeś i usunałem wszystkie UM i ich sygnalizacje - efekt = bez zmian.
Co do softu - 8.010 powoduje u mnie brak możliwści obsługi urządzenia w TTHome! Dzięki ale nie biorę. To kolejny przykład jak TT robi z nas darmowych beta testerów.

Totmorhen - kurczę, nawet nie podejrzewałem, że taka opcja siedzi w tym menu. Obyś miał rację! Sprawdzę!

[ Dodano: 2008-07-28, 20:33 ]

  TomTom 930 Traffic - kilka prostych pytań przed zakupem
Driver 300

Witam serdecznie.
Do wyznaczania trasy z kilkoma punktami przejściowymi korzystam z programu Tyre. Jest to program w którym wyznacza się trase przejazdu za pomocą google earth. Programik jest po polsku do ściągnięcia za free ze strony http://www.tyre.tk/. Jest tam polska wersja językowa - nie powinno być problemów. Programik prosty godny polecenia. Pozdrawiam.

Ps. w programie TomTom Home, który służy do komunikacji z urządzonkiem za pomocą komputera, jest opcja "sporządzania kopii zapasowej".

  TomTom 930 Traffic - kilka prostych pytań przed zakupem
Ps. w programie TomTom Home, który służy do komunikacji z urządzonkiem za pomocą komputera, jest opcja "sporządzania kopii zapasowej".O ktorej najlepiej zapomniec. Zdarzalo sie, ze tak utworzona kopia zapasowa nie pomagalo w przypadku niektorych problemow.

100% sprawdzona, skuteczna i prosta jak drut metoda jest skopiowanie wszystkich plikow, katalogow, ukrytych plikow itp. znajdujacych sie na urzadzeniu do jakiegos katalogi w kompie.

W razie problemow przeprowadzamy operacja odwrotna.

  TomTom 930 Traffic - kilka prostych pytań przed zakupem
Driver 300

Witam serdecznie.
Do wyznaczania trasy z kilkoma punktami przejściowymi korzystam z programu Tyre. Jest to program w którym wyznacza się trase przejazdu za pomocą google earth. Programik jest po polsku do ściągnięcia za free ze strony http://www.tyre.tk/. Jest tam polska wersja językowa - nie powinno być problemów. Programik prosty godny polecenia. Pozdrawiam.

Ps. w programie TomTom Home, który służy do komunikacji z urządzonkiem za pomocą komputera, jest opcja "sporządzania kopii zapasowej".Daras404,
wielkie dzięki za wpis, programy wydaje się być fajny, dobrze też wiedzieć że jest opcja backupu. Czyli pliki z mapą i inne w razie problemów się po prostu kopiuje na urządzenie na zasadzie "kopiowania" a nie "instalacji" jak w typowym kompie w odniesieniu do programów?

  Gwarancja najnowszych map - ku przestrodze
jak dla mnie nie ma co tu dyskutować. sam sobie zawaliłeś podłączajac TT do internetu.aktualizacja TTH również
...oznacza, że jeśli w ciągu 30 dni od momentu, gdy zacząłeś używać swojego urządzenia, pojawiła się nowsza wersja mapy, masz prawo do jednej bezpłatnej aktualizacji.

10.11 korzystałem natomiast z aktualizacji programu tomtom home, oprogramowania navcore oraz z poprawek mapshare i fotoradarów.

żeby te poprawki ściągnąć musisz się zalogować i podać swoje konto co automatycznie rejestruje urządzenie w systemie.
wyraźnie pisalismy wcześniej, że nie należy podłączać jeżeli chcemy mieć dostęp do map wydanych później niż wynika to z naszego dowodu zakupu. jezeli czytałeś nasze posty jak twiedzisz, to powinieneś o tym wiedzieć
problem owszem, wyniknął ze złego przetłumaczenia z j. angielskiego i zostało to wyjaśnione w ostatnim czasie, ale trzeba pamiętac że technicy TT czy automapy czytają też fora poświęcone GPS, więc wiedzą co myślą użytkownicy którzy znaja sposoby aby obejść niektóre obwarowania. im nie płacą tylko za naprawę urządzenia ale i również za maksymalne wyniki sprzedaży map do tychże urządzeń. nic tutaj nie zmienimy to jest walka o klienta, a ponieważ są tacy którzy nie mają ochoty płacić za nowe mapy to jest jak jest.

  Dla zielonych posiadaczy GPS II
Wszystko poszło jak po maśle, dziś otrzymałem możliwość ściągnięcia nowych map, ściąganie trwało 28 minut, instalowanie prawie tyle samo.
Możliwość ściągania do 5 07 2009.
Widać TomTom dba jednak o swoich klientów, przynajmniej tak sądzę po pierwszym kontakcie.
Zamontowane nowe mapy przez program TomTom Home, tylko nie wiem czy on podmienił te mapy na moim urządzeniu, czy wgrał je dodatkowo, mam dodatkowo kartę 2G, jest włożona od początku, ale nie wiem jak zobaczyć tam jej zawartość(oddzielnie), ponieważ na niej dostałem darmowo program do odważania plików mp3 i video, ale go nie instalowałem?
Po ściągnięciu map ponoć zapisane są na moim komputerze tylko nie wiem gdzie?
Zrobiłem też kopie zapasową, wcześniej miałem starą gdzie sam wskazałem gdzie zapisać i nową nie wiem gdzie zapisał, bo nie pytał się gdzie, też nie wiem gdzie on to zapisuje?

Jeżeli możecie to mi podpowiedzcie.

  Dla zielonych posiadaczy GPS II
Wszystko poszło jak po maśle, dziś otrzymałem możliwość ściągnięcia nowych map, ściąganie trwało 28 minut, instalowanie prawie tyle samo.
Możliwość ściągania do 5 07 2009.
Widać TomTom dba jednak o swoich klientów, przynajmniej tak sądzę po pierwszym kontakcie.
Zamontowane nowe mapy przez program TomTom Home, tylko nie wiem czy on podmienił te mapy na moim urządzeniu, czy wgrał je dodatkowo, mam dodatkowo kartę 2G, jest włożona od początku, ale nie wiem jak zobaczyć tam jej zawartość(oddzielnie), ponieważ na niej dostałem darmowo program do odważania plików mp3 i video, ale go nie instalowałem?
Po ściągnięciu map ponoć zapisane są na moim komputerze tylko nie wiem gdzie?
Zrobiłem też kopie zapasową, wcześniej miałem starą gdzie sam wskazałem gdzie zapisać i nową nie wiem gdzie zapisał, bo nie pytał się gdzie, też nie wiem gdzie on to zapisuje?

Jeżeli możecie to mi podpowiedzcie.stadardowo jezeli nic nie zmieniales zapisuje w:Moje dokumentyTomTomHOMEPobieraniemap

  Dla zielonych posiadaczy GPS II
Wszystko się zgadza, co piszesz, jednak usunąłem mapę przez program Home, na karcie jednak były zapisane radary, których TomTom nie dostarcza i przez program Home dodałem je do wgranej mapy, jest to lepsze niż wklejać osobno pliki dźwiękowe i inne, zrobione przez ten program, wydaje się lepszym rozwiązaniem.
Ważne jest, że nowa mapa działa z urządzenia nie z karty, co moim zdaniem przyspiesza trochę szybkość.
Jednak nie mogę włożyć teraz tej karty, bo urządzenie wykrywa ja i prosi o wybór z skąd brać mapę, a jeżeli SD jest puste nie można przejść na działanie urządzenia, bo widzi kartę i widocznie szuka mapy?

Czy ktoś zna sposób aby kartę SD włożyć i żeby urządzenie jej nie widziało i poprawnie działało a to tylko ze względu aby nic nie dostało się w port karty SD.
W serwisie powiedzieli żebym bez map nie wkładał.

Na karcie SD mam zapisany oryginalny program Mobilnova- TomTomMediaCenter wraz z kodem aktywacyjnym, nie wiem czy go instalować czy nie i do czego by mi się przydał?

  Dla zielonych posiadaczy GPS II
Wszystko się zgadza, co piszesz, jednak usunąłem mapę przez program Home, na karcie jednak były zapisane radary, których TomTom nie dostarcza i przez program Home dodałem je do wgranej mapy, jest to lepsze niż wklejać osobno pliki dźwiękowe i inne, zrobione przez ten program, wydaje się lepszym rozwiązaniem.
Ważne jest, że nowa mapa działa z urządzenia nie z karty, co moim zdaniem przyspiesza trochę szybkość.
Jednak nie mogę włożyć teraz tej karty, bo urządzenie wykrywa ja i prosi o wybór z skąd brać mapę, a jeżeli SD jest puste nie można przejść na działanie urządzenia, bo widzi kartę i widocznie szuka mapy?

Czy ktoś zna sposób aby kartę SD włożyć i żeby urządzenie jej nie widziało i poprawnie działało a to tylko ze względu aby nic nie dostało się w port karty SD.
W serwisie powiedzieli żebym bez map nie wkładał.

Na karcie SD mam zapisany oryginalny program Mobilnova- TomTomMediaCenter wraz z kodem aktywacyjnym, nie wiem czy go instalować czy nie i do czego by mi się przydał?gdy chcesz zeby bylo cos w slocie zamiast karty mozesz uzyc zaslepki - jjest takiej wiekosci jak sd i spokojnie wchodzi w slot, czasem takie cos dostarcza producent gdy urzadzenie ma slot ale niema karty np w go 720, popytaj gdzies w sklepach powinni miec takie cos

  fotoradary w TT
tez miałem ten problem. Wklejałem do , niby mapy, do wszystkich katalogów na karcie z mapą polski i nic. Nie powiedzą Ci konkretnie jak nazywa sie katalog z mapą itp. Jak nie pokombinujesz sam, to nie dasz rady.
Tak więc muszisz mieć:
1. program Tyre
2. tomtom Home
3. pliki foto, przenośnych i suszarek

Instalujesz Tyre. Ściągasz radary i rozpakowujesz. Pliki suszarek radarów i przenośnych pojawiają sie juz jako ikonki programu Tyre. Klikasz np suszarki i otwiera się program Tyre z załoadowanymi danymi suszarek ( miasto, ulica itp). W programie Tyre, w menu TomTom klikasz --kopiuj do tom tom Home--. Następnie z Tom Tom Home musisz przekopiować do nawigacji.

  fotoradary w TT
A ja mam pytanie z innej beczki, interesują mnie fotoradary TomToma w europie, klikam więc w opcjach i kiedy chcę pobrać wyświetla mi komunikat "to może być bardzo kosztowne zalecamy pobranie fotoradarów przez program TomTom Home". Jednak w TomTom Home nie mogę znaleźć takiej opcji, w przypadku kiedy chcę pobrać fotoradary ruchome wyświetla mi komunikat "subskrypcja wygasła więcej na www.tomtom.com"
Jaka subskrypcja?

  fotoradary w TT
A ja mam pytanie z innej beczki, interesują mnie fotoradary TomToma w europie, klikam więc w opcjach i kiedy chcę pobrać wyświetla mi komunikat "to może być bardzo kosztowne zalecamy pobranie fotoradarów przez program TomTom Home". Jednak w TomTom Home nie mogę znaleźć takiej opcji, w przypadku kiedy chcę pobrać fotoradary ruchome wyświetla mi komunikat "subskrypcja wygasła więcej na www.tomtom.com"
Jaka subskrypcja?


fotoradary są płatne i płaci się za roczną subskrypcję dla europy zachodnniej czyli 12 krajów... aktualizacja średnio co tydzień, ściągana automtycznie przez TT H.

  fotoradary w TT
A ja własnie kupiłem TOMTOM ONE 3 rd Edition...i uważam ze jest to jedna wielka ściema...jakis kod promocyjny który juz nie działa, sprzedawca w sklepie i to nie byle jakim bo SATURN poprostu mnie oszukał...po tygodniu walki z nieaktualnym kodem promocyjnym dowiedziałem się w niby servisie o innej promocji na 30 dni z gwarancją najnowszych map...i w dalszym ciągu dupa!!!
Czekam juz 2 tygodnie na te najnowsze gwaracje ...gnebie każdego dnia dział pomocy technicznej, wydaje kase na telefony do wawy a holenderski technik mam mnie głęboko w dupie i ciągle każa mi czekac!!!
Kupiłem to gówno by mi pomogło bo czeka mnie sporo jeżdzenia po polsce a tylko jak na razie inwestuje w to pieniądze i wkurzam sie ze nawet zasranej A1 na tym zasranym urzadzonku nie ma i do kopletu wielu góownych dróg w Gdańsku...o reszcie nie wspomnę.
OGÓLNIE TOMTOM ROBI Z LUDZI WARIATA WIĘC UWAZAJCIE....bo pewnie gdybym był Holendrem to mape dawno juz bym miał...ale ze jestem wciąż Poloakiem, to można nas olewac i wyciągac od nas kase śmiejąc się w twarz...tak rzeczywistośc drodzy Państwo.A czy w programie TomTom Home wybrałeś opcję z menu Narzędzia i dalej "Skorzystaj z gwarancji najnowszych map" ?
Bez tego nie widzi nowych wersji przez te 30 dni, pomimo aktualizacji urządzenia.
Ale i bez tego niewiele zmian jest. Pomiędzy 715, a 720 coś tam dodali, m.in. np. obwodnicę pod Gorzowem, ale z 720 do 725 praktycznie żadnych poprawek.

  fotoradary w TT
[A czy w programie TomTom Home wybrałeś opcję z menu Narzędzia i dalej "Skorzystaj z gwarancji najnowszych map" ?
Bez tego nie widzi nowych wersji przez te 30 dni, pomimo aktualizacji urządzenia.
Ale i bez tego niewiele zmian jest. Pomiędzy 715, a 720 coś tam dodali, m.in. np. obwodnicę pod Gorzowem, ale z 720 do 725 praktycznie żadnych poprawek]

Zrobiłęm wszystko jak nalezy...dostałem te aktualizacje i...jestem żdziwiony bo jednak wielu dróg nie ma.
Czy jest jakas inna mapa bardziej aktualna od tej totomowskiej która można wrzuci do mojego urządzenia?

  TomTom Home nie widzi mapy w nowym One Europe 31 Traffic.
Cześć,

Kupiłem kilka dni temu TomToma w Niemczech. Po przyjeździe do domu
próbowałem coś aktualizować. Przez przypadek raz usunąłem system,
ale potem wgrałem go ponownie. Chciałem uaktualnić mapę do 720 z 715.
Jednak program mówi, że aktualizacja jest niedostępna dla mojej mapy.

Zgłosiłem się do TomTom support, ale oni wymagają rachunku zakupu, który
jak na złość gdzieś mi zginał jak wracałem do PL. Problem z aktualizacją mapy
polega chyba na tym, że HOME jej nie widzi. Jak wchodzę w "pokaż zawartość
urządzenia" nie ma folderu mapy, który powinien być.

Jak rozwiązać problem i zaktualizować mapy?

  TomTom Home nie widzi mapy w nowym One Europe 31 Traffic.
Niestety bez swistka zakupu tomtom-a niezaktułalizujesz mapy z 7.15 na 7,20 support na takie zeczy jest bardzo uważny z przypisywaniem map dla danych urzadzen Pozwala aktualizować mapy przez witryne www.tomtom.com przez okres 30 dni od rozpoczecia użytowania urządzenia TomTom,za pośrednictwem programu TomTom Home i łącza internetowego otrzymywać przez 1 rok atualizacje map od innych użytkowników usługi TomTom Map Share™.

Jesli wchodzisz w pokaż zawartość
urządzenia przez pr.TThome " nie ma folderu mapy?? który powinien być oraz wyswietlac jaką posiadasz mape.

  Pobieranie mapy z www.tomtom - proszę o pomoc
Witam,
Postanowiłem zaktualizowac swoje mapy w TT GO930 w ramach gwarancji najnowszych map , zainstalowałem program TT Home, utworzyłem konto na www.tomtom.com i postanowiłem to zrobic wdg instrukcji - sporządziełm kopię zapsaową, następnie wybrałem Narzędzia > Użyj gwarancji najnowszych map, pojawiły się dwie dostępne mapy jedna Ameryki Pólnocnej druga Europy zachodniej i srodkowej - obie wersje 8.15, w pierwszej kolejności sytem zaczął pobierać mapę Ameryki , pobierał jakieś 2 godziny w koncu pobrał wybrałem gotowe, wdg info ze strony tt wynika że nowa mapa została zainstalowana w urządzeniu ale zrestartowałem urządzenie sprawdzam a tam nadal wersja 8.0 , ale się tym nie zniecheciłem i pobieram aktualnie mapę Europy i tu uwaga ! - pobieram już jakieś 14 godzin, dodam że łącze internetowe mam bardzo dobre , wdg czasu który informuje mnie o zakonczeniu procesu może potrwac to jeszcze z 10 godzin, niepokoi mnie fakt że po zainstalowaniu pierwszej mapy nie zaktualizowała się ona w urządzeniu, spotkaliście sie może z podobną sytuacją , będe wdzięczny za informacje. Dodam tylko że w programie występują trzy punkty podczas instalacji : 1. Ameryka Północna , 2. Europa Zachodnia oraz 3. Instalacja - moim zdaniem wynika z tego że instaluje najpierw jedną mapę później drugą a na końcu wybieram instaluj i to może spowoduje wgranie aktualnych map to TT, i zastanawia mnie jeszczcze jedna rzecz czy podczas pobierania nowszej wersji mapy tt automatycznie wykasowuje starą czy musze to zrobić ręcznie

[ Dodano: 2008-11-23, 07:25 ]

  kiedy nowe wersje map?
Niestety bez swistka zakupu tomtom-a niezaktułalizujesz mapy support na takie zeczy jest bardzo uważny z przypisywaniem map dla danych urzadzen Pozwala aktualizować mapy przez witryne www.tomtom.com przez okres 30 dni od rozpoczecia użytowania urządzenia TomTom,za pośrednictwem programu TomTom Home i łącza internetowego otrzymywać przez 1 rok atualizacje map od innych użytkowników usługi TomTom Map Share™.

Na podstawie tych danych technik z Holandii bedzie mogl przypisac Panu najnowsza wersje mapy.
wysyłasz im:
- skanu lub zdjecia dowodu zakupu urzadzenia
- numeru seryjnego urzadzenia (znajduje sie przy kodzie kreskowym na urzadzeniu)
- kodu urzadzenia
- info jakie mapy ma Pan w chwili obecnej na urzadzeniu.

POZDRAWIAMŻe niby co? Przecież wszystko jest automatycznie przez TT Home, więc żadnego paragonu nie trzeba nikomu wysyłać.
Chyba, że mówimy o jakimś błędzie systemu, gdzie coś nie działa jak powinno.

  kiedy nowe wersje map?

najbardziej aktualna mapa to 7.20 oraz 8.05 dlatego własnie pisze jesli nieda sie sciagnac przez program tomtom home radze dzwonic i sie upominac ze niemozesz zkorzystac z gwarancji map.Ale przecież kolega pisze, że zaczyna mu ściągać, tylko że martwi go objętość 2GB.
Odpowiedź brzmi; tak, ściąga się cała mapa, a nie tylko poprawki.

  kiedy nowe wersje map?
Tak a co ja teraz mam zrobic jak juz babka z suport sie uparła ze niemoge drugi raz pobierac map przez program tomtom home powiedziała ze mam tylko jeden raz na pobranie niezaleznie od tego nawet jesli mineło mi w sumie tydzien od zakupu urzadzenia a gwarancja obejmuje 30 dni tak jak napisałem podłoczyłem urzadzenie i pobrałem mapy 8.05 co z tym fantem zrobic.Pobrałem mapy 8.05 w sumie dwa dni przed wyjsciem nowych map.

  kiedy nowe wersje map?
Tak a co ja teraz mam zrobic jak juz babka z suport sie uparła ze niemoge drugi raz pobierac map przez program tomtom home powiedziała ze mam tylko jeden raz na pobranie niezaleznie od tego nawet jesli mineło mi w sumie tydzien od zakupu urzadzenia a gwarancja obejmuje 30 dni tak jak napisałem podłoczyłem urzadzenie i pobrałem mapy 8.05 co z tym fantem zrobic.Pobrałem mapy 8.05 w sumie dwa dni przed wyjsciem nowych map.Mam ten sam problem, co Ty....

Piszę do nich maile, oni swoje.
Nie wiem jak mam to rozwiązać ?!

  TT mobile 5 sie wylacza
Witam.
Mam tomtoma 5.2 mobile i zainstalowana mape polski czech i wegier (wer. 1223).

Problem polega na tym, ze za kazdym razie po jakichs 15-20 minutach nawigowania program sie wylacza i pojawia sie ekran home screen windowsa mobile.

Czym moze to byc spowosowane. mam smartphona i-mate sp5.

dzieki za pomoc

  Tom tom problem
spróbuj tego :

1. Zamknac program TomTom HOME przez "Plik -> Zamknij"
2. Pobrac plik z linka http://tomtom.com/updates...ationforONE.zip i zapisac na komputerze w Moje dokumenty -> TomTom -> Home -> Downloads alob Pobieranie, rozpakowac klikajac na niego prawym przyciskiem myszy i zaznaczajac Extract here (Rozpakuj tutaj).
3. Podlaczyc urzadzenie do komputera
4. Uruchomic TomTom Home w wersji 2.x i zalogowac sie na swoje konto TomTom
5. Kliknac na "Dodaj mapy, Ruch drogowy...", nastepnie znalezc i kliknac na "Pozycje zapisane na komputerze"
6. Pojawia sie wszystkie elementy TomTom znalezione na komputerze, nalezy kliknac na plusik przy Aplikacje i wybrac interesujaca wersje aplikacji, 7120
7. Odznaczyc ta aplikacje "ptaszkiem" (jesli jest taka opcja) i nastepnie kliknac na "Dodaj".

Po zainstalowaniu owej aplikacji, prosze bezpiecznie odlaczyc urzadzenie od komputera, zresetowac je, zamknac HOME i ponownie otworzyc go, podlaczyc urzadzenie i sprawdzic ikonke "obsluguj urzadzenie".

  TT 920 Aktualicazje??
Zainstaluj z płytki tomtom home,bądź pobierz z internetu.Załóż swoje konto a następnie w tomtom home będziesz miał wszystko opisane,niestety sam będziesz musiał się za znajomić się z tym programem żeby w przyszłości nie mieć z tym problemów.

Co do map to powiem tyle że -znajdź odnośnik na górze Narzędzia a następnie gwarancj najnowszych map- potem tylko enter- wyszuka ci samo i zaproponuje.

Proste, poradzisz sobie. Powodzenia

  Jak wgrac mape TomTom
Witam, może tak zadam to pytanie. Z TomTom-a One XL poprzez program TomTom Home zrzuciłem sobie mapki z urządzenia na komputer (mapy Western & Eastern Europe) i postanowiłem że wrzuce je sobie na karte pamięci i tak też zrobiłem (oczywiście programem TomTom Home). No i gdy wkładam do urządzenia karte wyskakuje mi animacja żeby wyciągnąć karte pamięci :/ czy jest jakiś specjalny sposób wgrywania map na karty? dlaczego nie odczytuje tych map ! pozdrawiam

  Jak wgrac mape TomTom
Witam, może tak zadam to pytanie. Z TomTom-a One XL poprzez program TomTom Home zrzuciłem sobie mapki z urządzenia na komputer (mapy Western & Eastern Europe) i postanowiłem że wrzuce je sobie na karte pamięci i tak też zrobiłem (oczywiście programem TomTom Home). No i gdy wkładam do urządzenia karte wyskakuje mi animacja żeby wyciągnąć karte pamięci :/ czy jest jakiś specjalny sposób wgrywania map na karty? dlaczego nie odczytuje tych map ! pozdrawiamRobi tak poniewaz niemasz na karcie plików systemowych.Na karcie musza znajdowac nie tylko map-a ale i tez pliki które pobierałes przez program TomTom Home

Przypomne jednak ze ten temat juz był rozpatrywany przez naszych uzytkowników jest taka opcja Szukaj

Pozdrawiam

  ONE XL T - jak wersja aplikacji?
"Nowy plik do obsługi" urządzenia w programie TT Home. Zwykle wymaga aktualizacji po aktualizacji Home i/lub aplikacji navcore.
Niestety, po wgraniu 8.010 i aktualizacji "program do obsługi" mojego TT One XL (pod Win2000) obsługa przez Home jest kaput i TT Support nic na to nie moze poradzic. Znowu straciłem parę godzin na proponowane przez nich testy.
Swoją drogą, navcore 8.010 w XL nie bardzo ma sens. Poza tym ma 17 MB zamiast 10MB= 7MB potencjalnych błędów w aplikacji navcore. TomTom lubi chyba ryzykowac bo juz tak bylo po wypuszczeniu TTHome 2.2xxx.
Lepiej się zastanowić przed aktualizacją, bo inaczej czeka TT Support.

PS: wrocilem do 7.162 i jest ok. Poczekam na dopracowanie.

  zmiana z nav 8.010 na 7...... ???
Cytuje za TT Support:
...prosze sprobowac:
1. Zamknac program TomTom HOME przez "Plik -> Zamknij"
2. Pobrac plik z linka http://tomtom.com/updates...ationforONE.zip i zapisac na komputerze w Moje dokumenty -> TomTom -> Home -> Downloads alob Pobieranie, rozpakowac klikajac na niego prawym przyciskiem myszy i zaznaczajac Extract here (Rozpakuj tutaj).
3. Podlaczyc urzadzenie do komputera
4. Uruchomic TomTom Home w wersji 2.x i zalogowac sie na swoje konto TomTom
5. Kliknac na "Dodaj mapy, Ruch drogowy...", nastepnie znalezc i kliknac na "Pozycje zapisane na komputerze"
6. Pojawia sie wszystkie elementy TomTom znalezione na komputerze, nalezy kliknac na plusik przy Aplikacje i wybrac interesujaca wersje aplikacji, 7120
7. Odznaczyc ta aplikacje "ptaszkiem" (jesli jest taka opcja) i nastepnie kliknac na "Dodaj".

Po zainstalowaniu owej aplikacji, prosze bezpiecznie odlaczyc urzadzenie od komputera, zresetowac je, zamknac HOME i ponownie otworzyc go, podlaczyc urzadzenie i sprawdzic ikonke "obsluguj urzadzenie".

  tomtom Xl
witam przedwczoraj kupiłem nawigacje tom tom xl chciałem zaktualizowac mapy korzystajac z gwarancji najnowszych map i podczas instalacji wyłączył mi sie komp teraz jak uruchamiam nawigacje to pokazuje brak map co mam zrobic zeby wgrac ja z powrotem z gory dziekuje za pomocOczywiście kolega nie zrobił wcześniej kopii?
Bo jeśli zrobił, to najpierw ją przywrócić w programie TTH, a potem od nowa gwarancję itd...

Jeśli jednak nie zrobił kopii, to najpierw zalogować się na stronie www TT Home, uprzednio założyć konto, wejść w zakładkę moje TomTom, wybrać posiadane urządzenie. Potem kliknąć z prawej na mapy. Pojawi się mapa jaką kolega posiada. Ściągnąć do kompa. Potem przegrać 1 do 1 na dysk urządzenia. Zrestartować, poustawiać i finito.
Nie chce mi się tłumaczyć tego jeszcze prościej, bo nie mam do tego cierpliwości...

pozdrawiam
Wojtek

  Nawigacja TOMTOM
Mozna za pomoca gwarancj najnowszych map aktualizowac mape do najnowszej wersji w terminie 30 dni od daty zakupu. Wszystko robi sie za posrednictwem programu TomTom home.

Jak minie 30 dni mozesz kupic mape.jednym słowem chamstwo...

Dzięki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

  SŁABY ODBIÓR GPS
Posiadam TomToma 910GO i mam problem z aktualizacja QuickGPSFix ,sprawdza i jest komunikat ze nie ma zadnych aktualizacji,chodzi o to ze kiedy wlanczam gps-a ten nie znajduje polaczenia z satelita,jest tylko komunikat "słaby odbiór gps" ,gdy jednak podlanczam gps pod kompa i uruchamiam go przez program TT Home znajduje satelity odrazu i moge robic na niem wszystko ,czytalem rozne posty i ptobowalem resetowac,kasowac pliki QuickGPSFix by pobral je jeszcze raz i nadal nic.Moze mi ktos pomoc ? Dzieki z gory za wszystkie podpowiedzi.

  POMOCY Mapy przestaly dzialać !!!!!
witaj
Jesli odkupiłes urzadzenie na rynku i było wczesniej uzywane przez inna osobe która juz była wczesniej zarejstrowana w TomTom home to juz niemasz mozliwosci pobrania mapy przez program tomtom home wiec bedziesz zmuszony kupic nowe mapy, przypominam na naszym forum GPS24.pl nie mozna opowiadac,pisac o nielegalnych sprawach zabronione jest PIRACTWO.

  Dlugo myslacy tomtom
Witam wszystkich. Mam rocznego tomtoma V2 XL, program home i mape oryginalna wschodniej europy. Po ostatniej aktualizacji map na wersje 8 moj tomtom bardzo wolno mysli . Przy planowaniu trasy zatrzymuje sie na 59 kilometzre do celu i stanowczo za dlugo sie zastanawia. Zresetowalem go w pelni na 20 sekund ale to nic nie daje. Nie mam go zasmieconego, trasy kasuje na biezaco. Moze ktos mi cos podpowie?

  wszystko o fotoradarach
Witam - zamierzam zakupić TomTom XL. Zaktualizuję sobie mapę na 7.20 w ramach gwarancji aktualności mapy - mam nadzieję że to działa. Zależy mi rownież na info o fotoradarach, suszarkach, wideoradarach itp. Wiem już że trzeba ściągnąć pliki ze stron POI i wgrać do mapy. Czy to jednak jest w pelni bezpieczne jeśli chodzi o późniejsze działanie mapy. Czy przeprowadzić wcześniej kopię zapasową? W programie TT Home widziałem też jakąś opcję fotoradarów - czy to jest to samo? Może te pytania są dla Was banalne, ale pomóżcie bardziej oblatani koledzy - ja dopiero za kilka dni będę miał swoje urządzenie więc jestem jeszcze zielony. Jeżeli macie również inne doświadczenia na temat aktualizowanie mapy na 7.20 lub innych aktualizacji urządzenia to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Jacek

  wszystko o fotoradarach
a cz radary można wgrać do tomtomów, które nie mają slota na kartę SD... widziałem, ze one wersja 3 była sprzedawana z bazą fotoradarów, a już najwnowszy ONE EUrope radarów nie ma... ?


jeżeli masz dostęp do TT z pozycji komputera zawsze możesz metodą kopiuj/wklej dodać co tylko sobie zażyczysz...warunek jest jeden, pliki muszą być rozpoznawalne przez urządzenie. w przypadku radarów TOMTOM jako .ov2
mówimy oczywiście o radarach na polskę ze stronki powyżej.
RADARY ze strony oficjalnej TT musisz zainstalować programem TT Home,po uprzednim zakupie na tej stronie...

  problem z tomtom home i zasięgiem
Witam, dzisiaj kupiłem TomTom a One V3 i mam 2 problemy, jeden z zasięgiem, co prawda bawiłem się na razie tylko w domu ale nawet po wyjściu na balkon, nie było zasięgu GPS, cały czas komunikat że poszukuje prawidłowego sygnału, na balkonie chyba powinien coś łapać ? a drugi problem z aplikacją TomTom Home, po ściągnięciu ze str miałem problem z instalacją, klikałem i nic się nie działo a przy okazji cos mi się z kompem zwaliło i wychodził po chwili z internetu, komunikat wyskakiwała że jest problem z jakąś tam aplikacją i zostanie zamknięta, po tym komunikacie net padał i dopiero przywracanie systemu pomogło, w każdym razie program tomtom home się nie chce zainstalować, w czym problem, czy ktoś miał podobne przygody ?
mam windowsa xp z sp 2 i na instalowałem ze str wersję tomtom home na windowsa i na pewno ta pasującą do mojego modelu.

  Nie legalne oprogramowanie navi karalne w Polsce
No, koledzy. Teraz trzeba bardzo uważać, kiedy testuje się program nie zakupiony legalnie.
Zobaczcie tu: http://lodz.naszemiasto.p...af3439bcc396833


Też o tym czytałem ostatnio i zastanawiam się z kąd mam wziąć dowód zakupu mapy skoro pobierałem ją przez tomtom home??

  Zakup TomToma - kilka pytań nowicjusza
Witam,

jestem nowy na formum więc na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Zamierzam kupić nawigację do samochodu i w zasadzie jestem zdecydowany na TotToma.
Kilku moich znajomych posiada starsze wersje i są zadowoleni.
Problem w tym, że nowe Tomy nie mają slotu na karty. Na początku chciałem kupić One 30 Series, ale jak się okazało ma tylko 1GB wewnętrznej pamięci.
Teraz interesuję się XL Europe 30 series i jak się nie mylę do dyspozycji jest już 2GB

Moje pytania są następujące:

Czy kupując mapy mogą je dogrywać kolejno do urządzenia? Czyli, jeżeli wolna pamięć na to pozwala to czy mogę mieć zainstalowane 2 i więcej mapy?
Na stronie TomToma wyczytałęm, że mogę kupić mapę i załadować ją do urządzenia programem TomTom HOME....

Czy mogę także pobrać mapy na komputer i w razie potrzeby czyścić pamięć urządzenia i wgrywać potrzebną mapę?

Czy do zakupionych map otrzymuję jakiś kod aktywacyjny, czy może autoryzacja wygląda inaczej?

i jeszcze jedno. Urządzenie chcę kupić w Niemczech, wg strony producenta mapa zawiera kraje: Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Estland, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Republik Irland, Italien, Kroatien, Lettland, Liechtenstein, Litauen, Luxemburg, Monaco, Norwegen, Niederlande, Österreich, Polen, Portugal, San Marino, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechien, Ungarn, Vatikanstadt und Vereinigtes Königreich.

Domyślam się, że Niemcy będą miały dosyć dokładna mapę, jak jest w tym przypadku z Polską? Ktoś może coś na ten temat napisać?

Pozdrawiam,
windmis

  GPS Tom Tom ONE 3rd edition
Aplikację systemową zainstalujesz sobie bez problemu przez program "tomtom home" ale ja i tak stawiam na zapełnioną pamięć flash.
Ten komunikat co ci wyskakuje to typowy komunikat dla tego problemu a jakbyś miał uszkodzony jakiś plik systemowy to nawigacja by ci nie odpaliła.

  Mapy w navi..
mam pytanie jaka mape wgrac do tomtoma 920. Musi byc szczogolowa i z fotoradarami.Ja kumplowi wgrywałem tym programem TomTom HOME a mapki zassałem z tąd MAPKI jak coś to pytaj dalej,spróbuje ci pomóc

  tomtom one XL
Siema Panowie

maam taki problem kupiłem tomtoma XL T byly tam wgrane mapy europy zachodniej i środkowej 8xxxx

Wszystko działało, chciałem zaktualizować przez program tomtom home i po zaktualizowaniu wyświetla sie komunikat na tomtomie ze nie można używać tej mapy. Ściągnąłem nowe mapy z neta ale jak mam je zainstalowac na karcie nsd tak aby działały na tomtomie?

Czekam na pomoc

  Nowe mapy w wersji 830 są dostępne
Weszłem na tą stornke http://www.tomtom-promo.com/mus_promo/index.php ale nie moge znaleźć tego kodu aktywacyjnego czytałem ten poradnik ale kompletnie nie ma na tej stronie tego kodu i w programie tomtom home też nie widziałem gdzie on jest??

  Nowe mapy w wersji 830 są dostępne
Weszłem na tą stornke http://www.tomtom-promo.com/mus_promo/index.php ale nie moge znaleźć tego kodu aktywacyjnego czytałem ten poradnik ale kompletnie nie ma na tej stronie tego kodu i w programie tomtom home też nie widziałem gdzie on jest??Matko! Naucz sie pisac i czytac. Tam jest wszystko napisane o kodzie!

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
Właśnie wyczytałem, tutaj:
http://www.tomtom.com/plus/service.php? ... uage=9&TT=
że można w TT 6.02 używać programu TomTom Home m. in. doplanowania trasy w komputerze.

Czy może ktoś to potwierdzić??

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
witam . Jestem tu nowy. Mam n80. ( z gory przepraszam za pisownie nie dzialaja mi polskie znaki) . Od trzech, czterech dni prubuje wgrac tomtoma na moja nokie. Mialem troche problemow ale w koncu udalo mi sie. ale na moje nie szczescie podczas podlaczanie komury przez usb mialem uruchomiony program tom tom home ktory wrzucil mi na tel instalke. instalka zaczela sie instalowac ale nie konczyla gdzyz mialem juz zainstalowanego TomTom Mobile v6.010 for S60v3 Symbian OS9.1 [C*****d]. Za kazdym razem gdy wylaczylem i wlaczylem tel. instalka sie uruchamiala. wkurzalo mnie to, dlatego postanowilem zrobic formata telefonu i karty i po tym zaczely sie schody. Przegrywam ponownie na karte TomTom Mobile v6.010 for S60v3 Symbian OS9.1 [C*****d] , instaluje i wszystko jest ok. do momentu kiedy nie wlaczam programu tomtom. Gdy go wlaczam poczatek jest ok zaczyna sie uruchamiac, globus sie kreci i nagle sam sie wylacza (trwa to jakies 1.5 - 2 s ) . Nie wiem o co biega robilem juz format tel ponownie 3 razy i karte tak samo i ciagle tylko okolo 2 s i pokazuje sie menu. Co moglbym na to poradzic?????? Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

ps. nie znam sie za bardzo na tym wszystkim takze jak mozecie to mowcie jak do nowicjusza

[ Dodano: 2007-05-06, 02:14 ]
witam ponownie .juz sobie jakos poradzilem. wgralem wersje 6.02 ktora tez nie chodzla ponownie zrobilem format tel i karty wgralem wersje 6.01 i wszystko smiga ze az :D:D: pozdro z Bedford

dzieki tak czy siak

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
Najdziwniejsze jest to, że odinstalowywałem z obu kart. Usunąlem wszystkie katalogi Tomtoma zarówno z karty jak i pamięci telefonu. Mam oryginalnego TomToma i nie mogę go teraz zainstalować. Instalacja wygląda prawidłowo. Tomtom home zgłasza, że zainstalował. Struktura katalogów jest prawidłowa, ale programu na liście aplikacji brak.

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
FAQ:
Q: Pomocy, za cholere nie wiem skąd pobrać polskie głosy do TOMTOM'a.

A:
1. Rejestracja na stronie TOMTOM.com [Link]
2. Pobierz program TomTom HOME [Link]
3. Zainstaluj i zaloguj sie [klik na globus w lewym dolnym rogu]
3. Nastepnie kliknij na [SKLEP] i wybierz kategorie [GŁOSY]
4. Pobierz [KASIE] lub [ANDRZEJA], sa za darmo
5. Przegraj glosy do katalogu TOMTOM w telefonie

PS. Nismo moze wstaw to do pierwszego postu.

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
PiranhaJak ja podlączam telefon pod TT home to program widzi tylko karte pamieci , ogolnie wszystko mozna robic ale jak podmienic wskaznik to nie wiem , moze ktos juz to zrobił ??

Całkiem możliwe, że zmiana ikony działa jedynie na starszych urządzeniach TomTom a nie na starszych wersjach TomTom np dla Symbiana.

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
Siostra przyjechała i ma moduł TomTom GO 910 i chciałaby zaktualizować mapy ale w programie TomTom HOME piszę tylko o zakupie map. Jest jakiś sposób żeby do modułu wgrać mapy Całej Europy (najważniejsze państwa Hiszpania - Francja - Niemcy - Polska). Na Garminie do N95 się znam ale na tym ni cholery:]

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
Siostra przyjechała i ma moduł TomTom GO 910 i chciałaby zaktualizować mapy ale w programie TomTom HOME piszę tylko o zakupie map. Jest jakiś sposób żeby do modułu wgrać mapy Całej Europy (najważniejsze państwa Hiszpania - Francja - Niemcy - Polska). Na Garminie do N95 się znam ale na tym ni cholery:]


Na 100% jest sposób bo widziałem już nie raz przerobione urządzenia. Jednak na tym forum rozmawiamy o Symbianie. Ewentualnie załóż wątek w dziale Nawigacja - Sprzęt.

  [Problem] MIO A501 GPS
witam
kupilem mio wczoraj glownie z powodu gps rowniez mialem problem taki jak wy na poczatku klalem chcialem sie tego pozbyc potem plakalem bo myslalem ze ja cos zepsulem szukalem odpowiedzi w internecie ale tu jak zwykle same pytania zadnych odpowiedzi wiec
1. visual - zobacz sobie pamiec mio na samym poczatku jest ona prawie pusta wiec nie ma prawa byc na niej zadnej mapy jakakolwiek mapa polski srednia zajmuje 40mb musisz sobie zalatwic miomap albo jakis program do nawigacji tomtoma albo automape4/5
2. smel - meczylem sie z tomtomem zrobilem tak w ustawieniach zostawilem wszystko tak jak bylo czyli COM4 automatyczne konfigurowanie i ostatnia opcja najwazniejsza reset gps zrob tak wlacz tomtoma skonfiguruj gps na inne NMEA GPS 4800 szybkosc transmisji COM4 nastepnie wyjdz z tomtoma przyciskiem home wejdz w start windows settings konfiguracja gps wykonaj reset gpsa pozamykaj wszystko wejdz spowrotem w tomtoma poprzez maly pasek (tam gdzie bateria) i juz powinno wszystko smigac

na moj malpi rozum jak nie korzystamy z gpsa sam sie wylacza z ostatnia lokalizacja i wlaczajac na nowo program do nawigacji musimy go zresetowac samochodwowych nie trzeba resetowac bo to sie robi za kazdym razem przy wlaczaniu

[ Dodano: 2008-05-22, 18:13 ]

  TomTom ONE v.4 wgrywanie map.
Witamm wszsytkich serdecznie. Mam do was pytanie: jak wgrac mape na to urzadzenie ?? Pytanie smieszne ale naprawde mam z tym klopot. Tomtom ma fabrycznie wgrana mape Central Europe gdzie pokrycie polski to chyba 5 %
Posiadam mape 680.1466 Eastern europe i chcialbym ja wgrac na toma, nie posiada karty SD. Jak to zrobic poprzez tomtom home ? gdzie skopiowac pliki mapy zeby program je widzial. Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

  TOMTOM 910 zawiesil sie! Co dalej. POMOCY
Aby rozwiązać zaistniałą sytuację, prosimy przywrócić kopię zapasową (jeżeli Pan taką uprzednio stworzył), używając programu TomTom HOME (www.tomtom.com/home) lub przywracając ją ręcznie (poprzez "mój komputer").

W przypadku gdy nie posiada Pan kopii zapasowej lub jej odtworzenie nie jest możliwe, prosimy wykonać poniższe czynności:

1. Zresetować urządzenie TomTom spinaczem biurowym, ale NIE włączać go ponownie.
poniższy łącze mówi o tym jak to zrobić:
www.tomtom.com/4229

2. Podłączyć urządzenie do komputera za pomocą stacji dokującej i/lub kabla usb.

3. Włączyć urządzenie przez wciskanie przycisku ON/OFF przez conajmniej 3 sekundy.

4. Otworzyć "Mój komputer" i wejść do urządzenia TomTom, które powinno się pojawić jako dysk zewnętrzny.

5. Pokażą się pliki i foldery (np. licenses, voices, folder mapy).

6. Proszę stworzyć kompletną kopię zapasową przed kasowaniem czegokolwiek!

7. Usunąć wszystkie pliki, które NIE są w żadnym folderze.

8. Z poniższego łącza może Pan pobrać, odpakować i uruchomić instalator oprogramowania TomTom.
http://62.250.16.51/US/US...d_6_02_6690.zip

9. Odłączyć urządzenie od komputera i sprawdzić czy się uruchamia.

10. Po pomyślnym uruchomieniu należy podłączyć je ponownie do komputera i zaktualizować program do najnowszej wersji za pomocą TomTom HOME (www.tomtom.com/home)

Z poważaniem

TomTom Customer Support Team

  Windows widzi nowe urzadzenia a TomTom HOME nie
TOM TOM GO 710 z karta 4gb Platinum SD, po podlaczeniu Tomka windows wykrywa nowe urzadzenia natomiast w programie TomTom Home nic niemoge zrobic, niemoge wgrac zadnej mapy bo program mowi ze brak podlaczonego urzadzenia TomTom ... Gdzie szukac rozwiazania ?


nie wiem jak z TT710 ale w moim 720 jak sformatowałem tomka było tak samo.
TOMEK ma swój własny system którego nie możesz wykasować, niemniej jednak do pracy potrzebuje map. jeżeli masz zapasową kopie systemu a nie możesz ją wgrac programem Home to otwórz w komputerze: menu start/ mój komputer/ dysk... (którym jest podłączony TT) i tam skopiuj wszystkie pliki z folderu kopia zapasowa.
wtedy program HOME podłączy ci tomka do sieci.
taką samą operację możesz wykonać jezeli masz kartę, zamiast wgrywać na pamięć wewn. wtedy po podłączaniu HOME masz do wyboru jakie urzadzenia podłączyć (wewnętrzna pamięć/ karta SD).

pozdro

  Tom tom One Xl - poszukiwania kopii zapasowej
Zainstaluj TomTom Home,podłocz urzadzenie pod komputer , przy pomocy programu mozesz aktualizowac urzadzenie TomTom,jednak jesli wczesniej niezrobiłes sobie kopi zapasowej Backup to bedziesz miał problem aby odzyskac mape. "X" bedzie sie ukazywał na urzadzeniu jak i zaruwno na karcie jesli urzadzenie lub karta jest sformatowana .Sytem instalujesz na urządzeniu lub na karcie jesli posiadasz karte to włóz ja i zacznij instalacje przez program ToMToM HOME.

http://www.tomtom.com/sup...?FID=6139&Lid=9

  uaktualnienie tomtom 910 i brak fotoradarow
witam wszystkich, problem polega na tym iz do tomtoma 910ki wgralem nowa mape 710.1576 z tomtoma 920ki i problem polega na tym ze stara mape skasowalem a na nowej nie wyswietla fotoradarow, (kiedy probuje wejsc w opcje tomtom PLUS i fotoradary wychodzi mi komunikat ze moge uruchomic ta usluge i pobrac fotoradary przez tomtom HOME) ale kiedy staram sie to zrobic to w tomtom HOME wyskakuje mi ze nie moge obslugiwac mojej 910 przez komputer bo na tomtomie nie ma zadnej mapy. Jest to nie mozliwe dlatego ze kiedy sprawdzam przez ten sam program co jest zainstalowane na moim tomtomie to wyswietla ze mam mape zainstalowana i fotoradary tez. Czy ktos wie moze co zrobic w takiej kiepskiej sytuacji ;/ Z gory dzieki za pomoc

  uaktualnienie tomtom 910 i brak fotoradarow
fotoradary musza byc przypisane do nowego tomtoma tak jak mapa , a mapy nie wyswietla ci w home bo mapa jest nie od tego tomka i plik obsugujacy dzialnie tomtoma na home nie pozwala na wyswietlanie mapy

a czy moze wiesz jak przypisac te fotoradary?, ja niemam pojecia jak sie za to zabrac a wszystko co mialem oryginalnego od tego tomka bezmyslnie skasowalem, i teraz nie wiem co z tym zrobic, oraz czy wiesz moze jak zrobic zeby dzialala w tomtom HOME obsluga tego navi przez ten program, bo fajne to bylo ze mozna bylo sprawdzac pogode itd... z gory dzieki za dop.

  Problem z aktualizacją i logowaniem
Witam wszystkich.Bardzo proszę o radę.Szukałem w necie,dzwoniłem do sklepów z nawigacją i nikt mi nie może odpowiedzieć dlaczego mam problem z logowaniem.Mam tomtom one v4.Tomtom home 1.5.Po podłączeniu kabla i uruchomieniu programu nie ma okienka logujacego się.Cały czas się kręci ikonka i to wszystko.Czy ktoś miał podobny problem,albo wie dlaczego tak się dzieje.Na stronie tomtoma jestem zarejestrowany,przypomnę że próbowałem tak kilka razy w ciągu tygodnia,więc nie sądzę że to serwer tomtom.Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki bojuż nie wiem do kogo się zwrócić.Pozdrawiam

  TomTom ONE 3rd edition
Nie wiem czy nawet to wyjście jest realne. Po uruchomieniu TomTom Home, połączeniu go z GPSem i wejściu w zakładkę "USUŃ Z URZĄDZENIA TOMTOM" w okienku po prawej stronie pojawiają się składniki do usunięcia. Można usunąć głosy, program HOME, użyteczne miejsca i kody pocztowe (wszystko zajmuje jakieś 20-30mb) nie ma natomiast tam map. Czy zatem tych map nie można usunąć?

  Tomtom
Witam

Po pierwsze ActiveSync służy do synchronizacji Pocet PC a mowa jest o mapach do TomTom One więc ten program odpada. Najlepiej wgrywać mapy programem TomTom Home, które można ściągnąć za darmo ze strony TomToma. Napisałeś, że dokupiłeś kartę ale czy też dokupiłeś mapy, które próbujesz zainstalować? Jeżeli tak to, po wgraniu tych map programem TomTom Home powinny być widoczne (należy jeszcze podać kod po wybraniu ich w opcjach urządzenia).

  TomTom ONE + karta (problem)
Kazda orginalna mapa ma swoj kod aktywacyjny...........proponuje Ci skontaktowac sie ze sprzedawca z allegro ,zapytaja o ta karte z kodami i o plyte TT Home.

Mozesz tez sciagnac program TomTom Home ze strony
TomTomHome
i potem tak jak w instrukcji ze strony z kodami odczytaj przez explorera swoj kod mapy....
http://www.picoodle.com/v...84m_185eb7f.jpg

  TomTom Eclipse TNS400 - Toyota Yaris - Czerwony krzyż - help
Witam,
Mam nawigacje do toyoty yaris 2. jest to tomtom tns400 nazywany eclipse. problem polega na tym, ze po wlaczeniu urzadzenia na wyswietlaczu pojawia sie czerwony krzyz i karta sd. przeszukalem internet i jedyne informacje znalazlem na stroie producenta. zaleca on aby zaktualizowac navi poprzez tomtom home. oczywiscie sciagnalem program, podlaczylem, zrobilo aktualizacje (pobralo jakis 'fix' - 0.1 mb) i to wszystko ;/ Navi nadal nie startuje ;/ Czy ktos sie juz z takim czyms spotkal? Prosilbym o pomoc, poniewaz nie wiem co dalej... pozdawiam - Krzys

  TomTom one v4 Europe31
Witam. 20 lutego 2009r kupiłem TomTom one v4 Europe 31. Mam miesiąc na aktualizacje mapy do najnowszej. Teraz posiadam mape 715.1730. Czy ktoś wie kiedy ma wyjść nowa mapa, czy jednak pobrać już teraz ? Następe pytanie odnośnie wgrywania fotoradarów ze strony http://poi4am.prv.pl/ Otóż czy to jest legalne i czy moge przez to zepsuć mape czy też system urządzenia. A jeżeli juz coś padnie to czy obejmuje to gwarancja lub czy można wszystko od początku samemu powgrywać ?


1. Masz miesiąc na aktualizację, ALE:
a) jeśli uda ci się automatycznie przez internet to (zapewne) będzie to miesiąc od założenia konta w firmie TomTom
b) jeśli nie uda ci się automatycznie i będziesz musiał skorzystać z supportu TT w Polsce to (zapewne) będzie to miesiąc od daty zakupu potwierdzonej dowodem zakupu (paragon, faktura)
Nikt nie wie kiedy będą nowe mapy, powtarzane są tylko różne plotki.
Jedyny fakt to to żę TT miał wydawać "co kwartał" nowe mapy i od ostatniego wydania, które było ok. 10.11.2009r. kwartał już minął
Wygląda na to że się załapiesz na najnowszą wersję bo możesz spełnić zarówno 1a jak 1b
2. Twoje urządzenie będzie widoczne po podłączeniu do kompa jako dysk i tak możesz się nim posługiować. Punkty POI z tej strony są udostępniane bezpłatnie i nie psują PNA ani nie mogą być powodem utraty gwarancji
3. Można samemu robić kopie zaasowe przez program TomTom Home i z nich odtwarzać. Ale pamiętaj że TTHome nie odtwarza wszystkich ustawień, np. Ulubionych

  TomTom one v4 Europe31
I jeszcze mam pytanie odnośnie oprogramowania na tym TomTomie. TomTom Home zaktualizował mi oprogramowanie urządzenia z wersji 7.XXX do wersji 8.010 Natomiast nie było aktualizacji Programu rozruchowego. Teraz mam Program rozruchowy 5.5011, ale u kolegi w TomTom v2 widziałem Program rozruchowy w wersji 6.XXXX. Czy da sie to jakoś uaktualnić. I jeszcze jedno : w sklepie sprzedawca powiedział mi, że mapy w wersji 7.XXXX są przeznaczone do TomTom one, a mapy 8.XXXX do TomTom Go. Jak to z tym jest ?

  Prawidłowe odłączanie TomToma
Jak bezpiecznie odłączacie urządzenie TT od komputera, by nie generować ostrzeżeń w Windows:
A. W programie TomTom Home ?
B. Z poziomu urządzeń Windows (odłącz lub wysuń urządzenie)?

U mnie w Win2000 działa bezpiecznie tylko wariant B. .
Gdy próbuję odłączyć w programie Home 2, Windows krzyczy, że odłączyłem nieprawidłowo.

  Planowanie trasy TT 730
Chcialem zaplanowac trase w swoim miescie bo zaczeli nowe rozkopki po zimie na drogach ktorymi zazwyczaj jezdze. Siedzac przy kompie to zaden problem wyznaczyc trase zastepcza przez jakies wioski w ktorych nigdy nie bylem. Podczas jazdy to juz niemozliwe a nasz "kochany" TT na sile prowadzi mnie na najbardziej zakorkowana ulice krakowa w ostatnim tygodniu (nawet jak ja zablokuje). Na dlugich trasach jest podobnie jak sie chce ominac pewne miejscowosci gdzie wiem ze bedzie problem z przejazdem. W Automapie dziala to calkiem sprawnie a w TT to droga przez mękę żeby cos takiego ustalic.
Zaczynam żałować że wybralem ta nawigacje bo ma mase bledów na w mapie chociaz to moglem tolerowac ale jak nie moge w prosty sposob wyznaczyc trasy wg swoich pkt to juz totalna porazka.
ps. Wgralem wlasnie najnowsza wersje TomTom Home i ustalanie trasy na stronie WWW TomTOma ma dokladnie ten sam feler. pkt. poczatkowy i koncowy a zadne posrednie. Wiec dla mnie program jest beznadziejny. Google map i inne przegladarkowe mapy od dawna pozwalaja planowac trase wg swojego planu i swoich pkt w dowolnej ilosci. A tu mamy "profesjonalny" i płatny program który nie ma takiej podstawowej funkcji.

[ Dodano: 2009-03-29, 18:49 ]

  PROBLEM Z TOMTOM GO 500
Witam wszystkich.
Mam do was pytanie.
Co zrobic kiedy TomTom nie chce sie skomunikowac z kompem po podlaczeniu go kablem USB. Moze przedstawie dokladniej o co mi chodzi. Kupilem tesciowej TT GO 500 i ma tam tylko mapy UK, chcialem dograc nowsze mapy (Western and Central Europe 6.75) ale po wgraniu jej na karte TT nie widzi mapy. Myslalem ze to wina softu, wiec chcialem zaktualizowac go. Podlaczylem do kompa wlaczylem program TT Home, lecz on nie widzial juz tego urzadzenia Nie wiem dlaczego. Karte komp widzi ale TT nie widzi mapy na niej, a TT Home nie widzi urzadzenia TT GO 500. Co za tym idzie nie moge zrobic zadnej aktualizacji... Jesli ktos jest w stanie mi pomoc to prosze o infotmacje na maila : dj_jojo@poczta.fm
Z gory wszystkim dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam i zycze milego dnia

Marcin.

  E-mail TOM TOM Holandia / Uwaga przed wczesną rejestracją
Czy posiada ktoś adres mailowy do centrali TomToma ? w holandii ?

a Warszawie niewiedzą?

co do mapy należy ci się najnowsza zgodnie z tym co reklamują, zacytuję: Urządzenie posiada nasze najlepsze mapy, a dzięki gwarancji aktualności map są one zawsze aktualne.Jeżeli zostanie wydana nowa wersja mapy do urządzenia w ciągu 30 dni od zakupu, można ją pobrać bezpłatnie za pomocą programu TomTom HOME.(oficjalna strona tomtom).
Dodam od siebie, że najczęściej bywa tak że na urządzeniu nie jest zainstalowana najnowsza(zgodnie z powyższą reklamą), gdyby tak było to powinieneś mieć wgraną 8.15 w chwili zakupu. A jaką masz teraz?

Nierozumiem czemu w Warszawie robią problem z niczego.

  Tom Tom Home
Witam, mam problem poniewaz nie moge wlaczyc programu TomTom Home, przeinstalowalem program i wersja 1.5 mi sie wlaczyla a po aktualizacji do wersji 2.1 czy jak ona tam ma to program znow sie wysypuje w ten sam sposob a dokladniej wyskakuje mi blad dotyczacy "xulrunner.exe" niemam pojecia co to

Wiecie moze co z tym fantem zrobic ?

Zeraw

  TomTom ONE - biały wyświetlacz i to wszystko
Jesli po uruchomieniu urządzenia wyswietla sie biały ekran, wynika to prawdopodobnie z dwoch elementow: 1) w pamieci podrecznej urzadzenia znajduja sie bledne wpisy uniemozliwiajace zaladowanie aplikacji startowej z pliku ttsystem 2) oprogramowanie na karcie pamieci (w przypadku one i one v2) lub na flash'u (one v3) wymaga reinstalacji. Byc moze ponizsze czynnosci pomoga.
1) Za pomoca spinacza biurowego nacisnij i przytrzymaj przez okolo 15sek przycisk reset -urzadzenie sie wylaczy. Po odczekaniu ok 5 sek -wlacz urządzenie. 2) Podepnij urządzenie do komputera, i jak juz wczesniej przedmowcy wspominali odpal program clearflash. 3) Jesli jest to one v1 lub v2 wykonaj kopie zapasowa karty pamieci, a nastepnie przy pomocy oprogramowania tomtom home dokonaj aktualizacji softu bazowego urządzenia. 4) Odepnij urzadzenie od komputera, ponownie wcisnij na 15 sek przycisk reset, po czym uruchom urządzenie. Jesli ta procedura nie przynosi efektu, nalezaloby jeszcze zastanowic sie nad karta pamieci, czy nie wymaga ona formatowania (byc moze problem zwiazany jest z bledem logicznym na niej wystepujacym). Wykonaj wowczas kopie zapasowa karty, nastepnie format na FAT32, po czym skopiuj cala zawartosc (bez map) spowrotem na karte -jesli odpali -problem zwiazany jest z nieprawidlowo nadpisanym plikiem mapy.

  Rejestracja
Musisz zainstalować na komputerze Tom Tom Home i poprzez ten program otrzymujesz wszystkie aktualizacje do tomtoma ale tylko wtedy gdy jesteś zarejestrowany. Niektóre aktualizacje są darmowe a inne trzeba subskrybować. Ja kupiłem 910-tkę dwa miesiące temu i już były dwie aktualizacje oprogramowania(aplikacji). mozna pobrać wiele tapet itp.
Pozdrawiam.

  Problem z TOMTOM ONE
Witam

Zakupiłem używanego TOMTOM'a ONE (4N00.003) i mam problem z obsługą przez komputer. Nie mogę połączyć się z programem TomTom home, zassałem nową wersję ze strony domowej i nic się nie dzieje. Niby podłączenie do kompa kabla USB z TomTomem wywołuje okno programu na PC ale nie łączy się, zakładka "urządzenie" zostaje nie podświetlone. Proszę o pomoc.

  TT W&C Europe
Z tego co piszesz to wynika że jest to wersja softu na urządzenia typu PDA czyli palmtopy oparte o system windows.

Co do aktualizacji map na tt one ogranicza się ona do aktualizacji softu przez internet programem tomtom home i podmianą starych map na nowe. Mapy znajdują się w jednym katalogu np. United Kingdom and Republik of Irland.

  Tomtom 920 i aktualizacja softu
czy jest sposob zebym mogl te mapy zaktualizowac do najnowszych dla tego regionu Western i Central Europe? Czy musze wlasnie czekac, bo widze, ze niektore osoby posiadajace ten sam region maja jakies wyzsze wartosci liczbowe w wersji mapy wskazujace na to, że są nowsze. z gory dziekujedwie mozliwosci

1) swiezo kupione urzadzenie - jest 30 dni na bezplatna aktualizacje mapy do najnowszej wersji - tzw. gwarancja najnowszych map (za posrednictwem programu tomtom home)

2) jesli gwarancja juz nie przysluguje mozna kupic nowa mape (najnowsza mapa to wersja
7.20) tutaj koszt tej mapy to 100 euro - rowniez za posrednictwem programu tomtom home

Przy czym generalnie upgrade do wersji 7.20 zrobic warto, bo jest to pierwsza mapa
teleatlasu/tomtom-a ktora oferuje 100% pokrycia sieci drogowej w Polsce.

  Tomtom 920 i aktualizacja softu
menu na gorze... narzedzia -> skorzystaj z gwarancji najnowszych map

urzadzenie rejestruje sie w serwisie tomtom-a po numerze seryjnym aka device code

program home jak wybierzesz skorzystanie z gwarancji zapyta cie o nazwe uzytkownika
i haslo, jesli jej nie masz to bedziesz musial przejsc krotka i automatyczna procedure
rejestracji (wszystko robi sie przez home, podajesz imie nazwisko, email, haslo) a home
sam przyporzadkuje numer urzadenia do twojego nowo zalozonego konta.

gdyby opcja skorzystaj z gwarancji najnowszych map nie pokazywala ci zadnej mapy
do sciagniecia trzeba sie kontaktowac z supportem (przez strone www tomtom) dane
do zalogowania te same co w home i zadac przypisania nowej mapy do twojego
konta - wazne aby w zgloszeniu do supportu zmiesci sie w terminie 30-dniowym
od daty zakupui

  tomtom brak glosow :(
Witam, mam problem, który zaczął się właśnie od mojej chęci zainstalowania głosów do moego nowiutkiego, dzisiaj zakupionego TomTom'a ONE New Edition. Po podłączeniu go do komputera i włączeniu programu Tomtom HOME na ekranie TT pozostał obraz TT podłączonego do komputera. Nie mogę go odłączyć od PC, tzn fizycznie mogę, ale na TT pojawia się czerwony znak ostrzegawczy, informujący mnie o rozłączeniu. Jestem trochę zły na niego, ponieważ jest to mój pierwszy GPS, a nawet nie udało mi się go w pełni uruchomić. Próbowałem go zresetować i miękko i twardo - nic nie pomaga. I mam jeszcze jedno pytanie - mój TT ma wszystko poza kartą SD, jednak sprzedawca zapewniał mnie, że ten model (TT One NEW EDITION) ma kartę wbudowaną - jednak po dzisiejszych przygodach już nie jestem tego taki pewien. Z góry dziękuję za pomoc:)

  Jak wgrac mape Polski do Tomtom Go 720 T
Dodam ze w menu mam informacje o wersji jest to 7.220 i wgrana mapa Western Europe v705.1480Nie myślałeś o tym, żeby upomnieć się w TT o jej nowszą wersję v710.1561 korzystając z 30-dniowej gwarancji najnowszych map? Sprawdź czy Ci się takowa należy korzystając z TomTom Home 2.1. Aby sprawdzić, czy dostępna jest nowa wersja mapy:
1. Upewnij się, czy w Twoim komputerze zainstalowany jest program TomTom HOME w wersji 2.1 lub nowszej.
2. Podłącz urządzenie TomTom do komputera i włącz je.
3. W menu Plik kliknij opcję Skorzystaj z gwarancji najnowszych map.
Jeżeli opcja ta nie jest dostępna, oznacza to, że w urządzeniu zainstalowaną masz najnowszą wersję mapy, choć z tego co napisałeś, wydaje mi się, że tak nie jest.

  problem z przywracaniem kopii zapasowej
Witam!
Mam 2 TomTomy ONE. Jeden to jest V3 (z wbudowaną pamięcią 1GB) a drugi to V4. Na V3 zainstalowana była mapa europy zachodniej (kupiony w Holandii) a na V4 mapa Pl, Cz, H, Sl wszytko oczywiście w oryginale. Zrobiłem dla obu kopię zapasową na TomTom Home 1.5. Pojawił się problem, nie mogę przywrócić żadnej z tych kopii. Gdy chcę to zrobić niby wszystko jest ok, tomtom podłączony, włączony, widziany ale po uruchomienu opcji pojawia się okienko że kopia jest przywracana natomiast nic się nie dzieje. Pasek stanu cały czas pokazuje O% i ta sytuacja się nie zmienia. Czekałem nawet ze 2 godziny i nic. W tym czasie TT Home jakby przechodzi w stan zawieszenia i jedyne co można kliknąć to "anuluj operację" żadne inne opcje nie działają, nawet nie można programu zminimalizować. Co to może być? Dzięki za pomoc

  tomtom920 - błąd: nie znaleziono map!
na stronie TT jest, że twoja mapa ma mieć 1,9G
http://www.tomtom.com/pro...anguage=9&P=368
możesz jeszcze spróbować wykasować mape (skopiować do kompa) i kazać pobrac programowi HOME z netu...

edit...
powinno zadziałać ja własnie tak teraz zrobilem i chce sciągnąć z serwera mape...

  TT GO 910, problemy z mapą
Najprostsza sprawa to sprawdź aktualizacje przez podłączenie tom toma do kompa (i sieci bien sur).Oczywiście masz swoją osobistą kartę (niezbędny numer na niej potrzebny do zalogowania)Dziękuję bardzo za informacje, ale nie mam pojęcia o co chodzi z sieci bien sur. W moim programie TomTom Home (1.3) nie ma nawet mozliwość na zlogowanie się za pomocą numerów z karty. Możliwe że problemem jest połączenie urządzenia z satelitą?! Proszę o pomoc!!

  TOM TOM ONE
Przecież głosy są za darmo do wgrania poprzez program do obsługi tej nawigacji - TomTom Home (aktualnie ver. 2.4). Po co szukać "naokoło". To dotyczy też nawigacji innych marek np. masz Garmina, to ściągasz za pomocą programu od Garmina - WebUpdater lub z ich www.

Pozdro

  TomTom GO 520 - prośba o pilną pomoc.
Kolego włóż do tomka czystą kartę SD
podłącz do komputera PC przez program HOME
Powinien sciągnąć do twojego urządzenia navcore
dograj te orginalne mapki na SD i folder z głosami jeżeli nie sciągnie.
odpal tomtom powinien dzialać z orginałami.
Jezeli chcesz odpalić inne mapki to musisz scracować navcore i wygenerować plik DCT
do numeru urządzenia .Na forum jest wszystko.

  tomtom go 700
Ja trochę z innej beczki mam pytanie. Również mam tomtom'a go 700 miałem wgrane mapy i wszystko było w porządku dopóki nie podłączyłem jej do komputera i w programie tomtom Home zaktualizowałem urządzenie i zginęły mi stare mapy na które wydałem prawie 400zł. Co mam zrobić mam je na karcie ale kiedy otwieram w moim komputerze dysk nawigacji foldery z tymi mapami co zginęły są????

  Tomtom One jak zainstalować nowe mapy??
czyli to co rozpakuje wrzucam bezpośrednio na karte SD


Nie, najpierw na kartę kopiujesz to co jest w katalogu Navcore_SE_8.051.9404_basicpack, po uruchomieniu navigacji (nie zobaczy mapy, ale się tym nie przejmuj). Po tym przykryj pliki na karcie SD tymi z katalogu SE_ttsystem.8051.9404 - to "pocukruje" ci soft..
Pozostałe 2 katalogi z tego archiwum to: Home_navcore_dll_8-051-9401-1 - to zwitaminizowana biblioteka do emulacji TomToma w programie TomTom home na PC, a SE_TTsystem.8.051.9409.go510-710-910 to navcore dla Tomtomów Go510, Go710 i Go910.

  TomTom GO 910 mapy
Najpierw połącz sie przez TomTom HOME ze stroną TomToma, zaktualizuj program do wersji 7.xxx (darmowo). Następnie (oczywiście, po zrobieniu kopii bezpieczeństwa programu, map i wszystkiego) wrzuć po prostu mapy 830.2305 i spaczuj program + uaktywnij mapy jak tu: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=97833#97833

  TomTom GO 910 mapy
dagetto dzieki wielkie, bo wlasnie zaktualizowalem i mapa nie poszla A jeszcze pytanko odnosnie TomTom HOME Mam wersje 1.6 (oryginalna z plytki jak kupilem) i tam podczas aktualizacji wyskoczylo mi ze program moze zaktualizowac mi mape. Czy to jest darmowe?? I do jakiej mapy (znaczy do jakiego pokrycia) mi to zaktualizuje, bo tam pisalo tylko: aktualizacja mapy "Western_and_Central_Europe"???

  Tomtom v3 nowy
Jezeli kupiles nowy to nalezy ci sie pierwsza aktualizacja gratis ( do 30 dni od zakupu, ale jezeli dluzej to sprobowac nic nie kosztuje. Na pierwsza aktualizacje musisz sie zalogowac na tomtom home (jest tez po polsku), wpisujesz swoj mail wraz z haslem. Na tomtom home (w kompie ) logujesz sie tak jak w tomtom.com i podlaczasz swojego tomka. Program zapyta cie o pierwsza aktualizacje i akceptujesz. Potem w zaleznosci od szybkosci lacza zciaga nowa mape od 1 godz do 5 godz. Jeszcze pytania to pisz. Jak chcesz wgrac mape to pisz na GG 3723758 wieczorem to cie poprowadze.

  Jak odblokowac TomTom GO 730 ?
Witam.w tym temacie jestem kompletnie zielony i poprostu gamon;/
Mam TomTom'a GO 730 z kabelkiem do pc i uzywam programu tt home..
nie mam zielonego pojecia na czym navigacja dziala czy win czy pingwin czy co innego..popsrostu sie nie znam na tym..chcialbym odblokowac ja aby wgrac nowsze dokladniejsze mapy i dodatkowe POI,bo nie wszystkie sa..Jest wogole taki sens aby odblokowywac to urzadzenie? Nie moge aktualizowac mapy bo niby wygasl termin..a urzadzenie mam kolo 3 miesiecy...kupilem nowe! zainstalowana mape mam w versji 800.751 chyba. jesli jest sens sie bawic tym to prosilbym o pomoc..
aha..spotkal sie ktos mzoe z czyms takim ze na mapie jest zaznaczona 2 strefa taxi,poniewaz jezdze na taryfie i bardzo by mi sie przydalo ...sciagnolem te poi z poiplaza ale nie dziala.pewnie zle to zrobilem..sciagnolem nowsza mape to chce ode mnie jakis kod aktywacyjny...nie mam pojecia skad go wyczarowac ...

Bardzo prosze o pomoc . Pozdrawiam

  Jak odblokowac TomTom GO 730 ?
Witam.w tym temacie jestem kompletnie zielony i poprostu gamon;/
Mam TomTom'a GO 730 z kabelkiem do pc i uzywam programu tt home..
nie mam zielonego pojecia na czym navigacja dziala czy win czy pingwin czy co innego..popsrostu sie nie znam na tym..chcialbym odblokowac ja aby wgrac nowsze dokladniejsze mapy i dodatkowe POI,bo nie wszystkie sa..Jest wogole taki sens aby odblokowywac to urzadzenie? Nie moge aktualizowac mapy bo niby wygasl termin..a urzadzenie mam kolo 3 miesiecy...kupilem nowe! zainstalowana mape mam w versji 800.751 chyba. jesli jest sens sie bawic tym to prosilbym o pomoc..
aha..spotkal sie ktos mzoe z czyms takim ze na mapie jest zaznaczona 2 strefa taxi,poniewaz jezdze na taryfie i bardzo by mi sie przydalo ...sciagnolem te poi z poiplaza ale nie dziala.pewnie zle to zrobilem..sciagnolem nowsza mape to chce ode mnie jakis kod aktywacyjny...nie mam pojecia skad go wyczarowac ...

Bardzo prosze o pomoc . Pozdrawiam


Jako pierwsze to zrob sobie kopie zapasowa tego co masz na Dvd, to na wypadek jak cos pojdzie nie tak. Jak masz wejscie na karte SD to kup 2 GB i zrob na niej kopie tego oprogramowania ktore masz, bez mapy (najwiekszy plik) a potem korzystaj z instrukcji http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=4407 Pamietaj ze mape dobierasz do oprogramowania ktore posiadasz. Wybierz mape z serii 830, najlepiej Western and Central Europe, zwroc uwage na to czy masz asystenta pasa ruchu, mapy 830.xxx5 sa dla asystenta a te z koncowka 6 bez. W razie pytan, pisz. Powodzenia.

  Tomtom One - problem połączenia z PC
Witam

Jestem zielony w temacie. Koleżanka dała mi urządzenie Tomtom ONE na którym jest wersja softu 5.450. Chciałem zaktualizować soft, ściągnąłem tomtom home ale ten program nie wykrywa urządzenia mimo iz komputer je widzi, mogę wejść na kartę i widzę jej zawartość.
Może da się jakoś inaczej go zaktualizowac alebo ja coś źle robię?
Proszę o pomoc.

  Aktualizacja map TomTom
Potwierdzam - posiadajac mape serii 6.xx lub serii 7.xx MOZNA ja BEZPLATNIE aktualizowac do najnowsze jwersji danej serii (czyli 6.xx lub 7.xx) za pomoca programu TomTom HOME TWo - opcja MAP SHARE - update trwa BARDZO DLUGO, czasem nawet 8-10 godzin, czyli warto zapuscic na noc i isc spac Rankiem bedziemy miec najnowsza, UAKTUALNIONA mape calkiem za darmo!
SPOSOB TEN nie uaktualnia MAP 6.X DO 7.X -TEN UPGRADE TRZEBA KUPIC, ALE wydatek sie oplaci, gdyz z 43% pokrycia Polski dostajemy 98% !! (czyli z glownych drog wojewodzkich mamy wszystkie drogi lokalne, czasem nawet osiedlowe:)

  Problem z wybieraniem poscode...
Zapomniałem dopisać,że jak zainstalowałem Navi 2008 to "normalnie" mogłem wybierać pełen poscod i bardzo się z tego ucieszyłem,bo mam też TomToma i właśnie po zaktualizowaniu map programem TomTom Home niestety zaczęło mi też wybierać TYLKO początek poscodu i dlatego jak zobaczyłem ,że Garmin w N96 obsługuje PEŁEN poscode to się bardzo ucieszyłem,że moge dojechać w każde miejsce w Angli nie "mniej więcej" tylko dokładnie pod same drzwi....,ale...niestety to się zmieniło jak zainstalowałem mapę 2009,postanowiłem też przeinstalować z powrotem na mapę 2008 i niestety zrobiło się tak jak na 2009..dlaczego?
Pomocy...

  Problem z wybieraniem poscode...
Zapomniałem dopisać,że jak zainstalowałem Navi 2008 to "normalnie" mogłem wybierać pełen poscod i bardzo się z tego ucieszyłem,bo mam też TomToma i właśnie po zaktualizowaniu map programem TomTom Home niestety zaczęło mi też wybierać TYLKO początek poscodu i dlatego jak zobaczyłem ,że Garmin w N96 obsługuje PEŁEN poscode to się bardzo ucieszyłem,że moge dojechać w każde miejsce w Angli nie "mniej więcej" tylko dokładnie pod same drzwi....,ale...niestety to się zmieniło jak zainstalowałem mapę 2009,postanowiłem też przeinstalować z powrotem na mapę 2008 i niestety zrobiło się tak jak na 2009..dlaczego?
Pomocy...


Kolego spróbuj sobie zaktualizować Garmina do wersji 5.00.30. Ja mam tą wersje i działa bez problemu. Mam CityNavigatora 2009.11 + GPMapę 2008.3 i jest OK! Mogę wpisać cały postcode, nazwę miasta czy co tam tylko chcę
Opis aktualizacji tutaj: viewtopic.php?f=17&t=306

Pozdrawiam

  jak wgrac nowe mapy do tomtoma ?
Hej,
No dobrze, no to po kolei:

UWAGA!!
Najlepiej przed zabawą zrób sobie kopię bezpieczeństwa pamięci Twojego Tomtoma

1.Ściągnij program TomTom Home np. stąd:
http://www.tomtom.com/plu...php?ID=17&Lid=9
2. Zainstaluj oprogramowanie na karcie SD i dograj mapy (wspomnianym wcześniej programem)
3. Uruchom swojego Tomtoma i z menu wybierz nową mapę.
4. Wpisujesz kod aktywacyjny i hula...

nie wiem jakiego Tomtoma miałeś na myśli, ale postępowanie podobne we wszystkich

  Co na mnie trąbi?
A zkad masz te um importowane z AutoMapy czym wiecej badziewiaskich um tym gorzej urzadzonko działa radze pobierac tylko te co sa potrzebne przez program tomtom home co do Softu mozna juz pobrac navcore 8.010. wgraj wszystko od nowa.

  DLA ZIELONYCH POSIADACZY GPS.
Z aktualizacją to już chyba za późno, bo była kupiona 5 maja.
A czy dużo straciłem do tej nowej wersji 7.20?

Jednak poprzez program, Home, informuje mnie, że to urządzenie ma najnowsze mapy.

https://www.tomtom.com/latestmap/

  jak zmienic ustawienia z dotarles do celu na inny dzwiek
to jest standart pewnie grzebałs w tomtom home w opcji dzwieki przyjazdu jesli andrzej ma poinformowac ciebie ze dotarłes do celu włocz w tomtom ustawienia fabryczne a nastepnie pobierz ponownie nowy głos Andrzeja,najlepiej jest to zrobic przez program tomtom home.

  Karta SD - problem w GO 720
tu masz program i zobacz czy TT Home widzi ci wogóle karte
http://www.tomtom.com/plus/service.php?ID=17

  vista
witajcie mam pytanie- czy program tom tom home będzie działał na Windows Vista ?


Jak Firefox działa, to TomTom HOME też powinien (ten sam silnik jest podspodem)

  Mio P560 - brak możliwości wgrania TomTom Navigator 6
Oj namieszałeś, "TomTom Home" instaluje się na PC i to nie jest program nawigacyjny.
(z jego pomocą możesz np. ściągnąć zakupione nowe wersje map)
Na PPC powinieneś zainstalować TomTom Navigator

  Błąd podczas aktualizacji nawigacji tomtom
Posiadam nawigację TomTom one i podczas aktualizacji programem TomTom HOME wyskakuje mi błąd
http://img124.imageshack....beztytuupf1.png

  mapa Polski o pokryciu 99%
Wszystkie mapy kupuje sie online za posrednictwem programu TomTom HOME. Zainstaluj, podlacz urzadzenie itd.

Mapa o ktorej pisza tamci sprzedajacy to mapa w wersji 7.20 i taka musialbys zakupic.

  brak głosu w Tomtomie
zarejestruj sie pobierz program tomtom home i przez ten program zciągniesz z tąd http://www.tomtom.com/plus/services/voices.php

  Nawigacja TOMTOM
Mozna za pomoca gwarancj najnowszych map aktualizowac mape do najnowszej wersji w terminie 30 dni od daty zakupu. Wszystko robi sie za posrednictwem programu TomTom home.

Jak minie 30 dni mozesz kupic mape.

  Zakup map do TomToma
witam mam problem z nawigacja TomTom Go 520. nie ma glosu, ani nie laczy sie z programem TomTom HOME, na czym to polega? jak moge doprowadzic do tego, aby wszystko dzialo poprawnie?

  Nowe Firmware TT7 do One XL"a
Wystarczy podłączyć TT od kompa i korzystając z TomTom Home wybrać opcję aktualizacji. Dalej program poprowadzi Cię za rączkę...

  Nowa wersja TomTom Home
Po wejściu do programu, pokazała się informacja o nowej wersji 2.6. Instalowałem, ale niestety nie mam jej w komputerze. Gdzie mozna znależć tę nową wersję (2.6) pozdrawiam Piotr

  Tom Tom
mapy na DVDmoze i tak, ale jak rozpakowalem kartonik to byla tylko 1 plyta z programem TomTom HOME i nic wiecej

pewnie bede musial napisac e-mail do Tom Tom co. by przyslali mi nowa

  Wszystko o GPS
Z pomocą antwad-a udało mi się przekonwertować i wgrać do palmtopa, z mapą TomTom, miejsca parkingowe dla camperów.

Instrukcja:
1.Otwórz stronę:
http://www.poiedit.com/downloads.htm
i zainstaluj w komputerze program Poi Edit
2.Otwórz stronę:
http://home.arcor.de/telbus/womo-sp/
i wybierz wersję językową.
3.Wybierz mapę i prawym klawiszem myszy ‘zapisz element docelowy..” na dysku
4.Przy pomcy programu Poi Edit otwórz nagrany powyżej plik. Jeżeli nie będzie chciał się otworzyć to sprawdź rozszerzenie. Powinno być *.asc
5.Kliknij :File/Save as , wybierz rozszerzenie *.ov2 i zapisz plik.
6.Połącz palmtopa z komputerem. Wybierz w palmtopie katalog w którym są umieszczone mapy i inne pliki danego obszaru – w Twoim przypadku Skandynawii i wrzuć do niego plik który został utworzony- ten z rozszerzeniem *.ov2
7.Uruchom mapę Tom Tom i w opcjach wybierz „Zmień ustawienia” / uruchom „Pokaż UM” / kliknij „ZarządzajUM” / kliknij „Włącz wyłącz UM” / wybierz z listy punkty, których nazwa będzie taka jak wgranego pliku i odhacz go.
8.Na mapie Palma powinny być widoczne wczytane punkty – prawdopodobnie zaznaczone jako kwadraty.

Jeżeli chcesz zamienić kwadraty na ładne ikonki to:
1.Otwórz:

http://home.arcor.de/telb...e-1st_engl.html

wybierz:
ICON
czyli otwórz:
http://home.arcor.de/telbus/womo-sp/womo.bmp

2.Zapisz plik na dysku:
Uwaga na nazwę pliku:
Jeżeli Twój plik z POI zazywał się np. skand.ov2 to plik z ikonką musi nazywać się tak samo tzn: skand.bmp
3.Wrzuć plik *.bmp do palmtopa do tego samego katalogu co poprzednio.
4.Uruchom mapę. Powinny pokazać się ładne ikonki.

Mam nadzieję, że się uda.
Owocnej pracy.
Pozdrawiam

  NAVIA MAPAMAP PILNE!!
WITAM a oto co wysyłałem do chętnych pogłębienia wiedzy.
Jak wiesz by połączyć się Navią potrzebny jest kabelek ( to masz w
zestawie ) i program Microsoft ActiveSync.
Wgrać mapy możesz poprzez ten kabelek lub czytnik kart zakupiony w sklepie
na karte SD.
Wejdz do katalogu f l a s h _ s t o r a g e mapamap avia i zmień nazwe
pliku menu.exe na np:menu8.exe
i zrestartuj navie.
Teraz możesz poruszać się po okrojonym WIN CE by powrócić do stanu
pierwotnego zmień nazwe pliku na taką jaka była czyli wykasuj 8.

Jak pisałem to urządzonko miałem przez pare dni więc będę pisał z pamięci to
co sobie przypomne.
Ja wgrałem TomToma na kartę chodz widziałem że programik TomTom HOME widzi
Navie i jest mozliwe zainstalowanie przez niego.
OK by zainstalować TomToma z karty musisz zrobic tak:
1- Po odblokowaniu menu mozesz się poruszać po Win CE, wchodzisz w (chyba)
to był jakis panel sterowania gdzie jest pare ikonek, ikonka system czy
cosik takiego będzie tam druga od lewej zakładka memory tam będzie suwak
pamięci.Przesuń go w prawo gdzies 3/4 i wtedy dopiero będziesz mógł
zainstalować TomToma z karty w przeciwnym razie wywali błąd podczas
instalacji jeżeli tego nie zrobisz.
2- zainstaluje tobie w Program Files= tam nie możesz tego pozostawic bo po
restarcie skasuje ci go. opis gdzie w dalszej części
3- W katalogu f l a s h _ s t o r a g e utwóżkatalog MP3 i przenieś
zainstalowane pliki do tego katalogu ( pacz pkt2 )bez nazwy katalogu TomTom
lun Navigator same pliki.
4- Zmień nazme pliku "TomTom Navigator.exe" na "MP3.exe"
5- przegraj do katalogu f l a s h _ s t o r a g e katalogi (Voices,
raster, schemes, tomtom,)
6- Podmień plik w katalogu f l a s h _ s t o r a g e mapamap avia plik
menu.exe na ten co przesłałem i zrestartuj Navie i.

a oto ten plik http://www.speedyshare.com/445878998.html

Jak zauwazyliscie gdy dodamy katalog MP3 i Program do odtwarzania muzyki mp3 ze zmiana nazwy to oprucz mapamap w menu ukaze sie odtwarzacz MP3
te urządzenie mialem do testów przez 3 dni od kolegi. wiec nie zdołałem zagłębic sie wiecej.
Jeśli uda mnie sie pożyczyć jeszcze napiszę co nowego odkryłem.
POWODZENIA

  NAVIA MAPAMAP PILNE!!
WITAM a oto co wysyłałem do chętnych pogłębienia wiedzy.
Jak wiesz by połączyć się Navią potrzebny jest kabelek ( to masz w
zestawie ) i program Microsoft ActiveSync.
Wgrać mapy możesz poprzez ten kabelek lub czytnik kart zakupiony w sklepie
na karte SD.
Wejdz do katalogu f l a s h _ s t o r a g e mapamap avia i zmień nazwe
pliku menu.exe na np:menu8.exe
i zrestartuj navie.
Teraz możesz poruszać się po okrojonym WIN CE by powrócić do stanu
pierwotnego zmień nazwe pliku na taką jaka była czyli wykasuj 8.

Jak pisałem to urządzonko miałem przez pare dni więc będę pisał z pamięci to
co sobie przypomne.
Ja wgrałem TomToma na kartę chodz widziałem że programik TomTom HOME widzi
Navie i jest mozliwe zainstalowanie przez niego.
OK by zainstalować TomToma z karty musisz zrobic tak:
1- Po odblokowaniu menu mozesz się poruszać po Win CE, wchodzisz w (chyba)
to był jakis panel sterowania gdzie jest pare ikonek, ikonka system czy
cosik takiego będzie tam druga od lewej zakładka memory tam będzie suwak
pamięci.Przesuń go w prawo gdzies 3/4 i wtedy dopiero będziesz mógł
zainstalować TomToma z karty w przeciwnym razie wywali błąd podczas
instalacji jeżeli tego nie zrobisz.
2- zainstaluje tobie w Program Files= tam nie możesz tego pozostawic bo po
restarcie skasuje ci go. opis gdzie w dalszej części
3- W katalogu f l a s h _ s t o r a g e utwóżkatalog MP3 i przenieś
zainstalowane pliki do tego katalogu ( pacz pkt2 )bez nazwy katalogu TomTom
lun Navigator same pliki.
4- Zmień nazme pliku "TomTom Navigator.exe" na "MP3.exe"
5- przegraj do katalogu f l a s h _ s t o r a g e katalogi (Voices,
raster, schemes, tomtom,)
6- Podmień plik w katalogu f l a s h _ s t o r a g e mapamap avia plik
menu.exe na ten co przesłałem i zrestartuj Navie i.

a oto ten plik http://www.speedyshare.com/445878998.html

Jak zauwazyliscie gdy dodamy katalog MP3 i Program do odtwarzania muzyki mp3 ze zmiana nazwy to oprucz mapamap w menu ukaze sie odtwarzacz MP3
te urządzenie mialem do testów przez 3 dni od kolegi. wiec nie zdołałem zagłębic sie wiecej.
Jeśli uda mnie sie pożyczyć jeszcze napiszę co nowego odkryłem.
POWODZENIA


  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
rowniez pojawil sie na torrent(org)ach a tu opis:

TomTom Navigator 6 na Symbiana 9.1 (S60 3RD) + MAPY PL-CZ-SK-HU + POLSKI GŁOS. Sprawdzany na N80. Wrzystko wgrywamy przez kabelek (Transfer danych) lub czytnik kart.

-----------------------
Firma TomTom, zaprezentowała oprogramowanie NAVIGATOR 6. Aplikacja jest przeznaczona zarówno dla PDA, jak i telefonów komórkowych. Będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, w dwóch wersjach - regionalnej i europejskiej.

Nowa wersja zawiera poprawiony interfejs użytkownika używający 65 tysięcy kolorów i specjalny tryb nocny. Czytelne mapy 2D i 3D wraz z dokładnymi, głosowymi instrukcjami przy skrętach, duża możliwość konfiguracji przejazdu, automatyczne wyznaczanie poprawionej trasy w wypadku wybrania błędnej drogi i wiele innych funkcji i udogodnień czynią z programu doskonałe narzędzie do nawigacji.

Dodatkowo użytkownicy nowej wersji NAVIGATORa mają możliwość zarządzania oprogramowaniem zainstalowanym na PDA, czy też telefonie przy pomocy komputera PC lub Mac, przy pomocy programu TomTom HOME. Nowością, wprowadzoną w wersji szóstej oprogramowania jest także między innymi usługa TomTom Buddies - możliwość lokalizacji zarejestrowanych użytkowników oraz przesyłania wiadomości tekstowych.

Spośród innych, nowych funkcji NAVIGATORa 6 można wymienić między innymi:
- funkcja pozwalająca na odnajdowanie drogi do kontaktów przechowywanych w książce adresowej;
- funkcja umożliwiająca planowanie drogi na podstawie założonego czasu przyjazdu do celu;
- rozszerzone możliwości wyszukiwania miejsc wartych uwagi (POI - Points Of Interest);
- alarm szybkiej jazdy - oprogramowanie ostrzega użytkownika, gdy jedzie on za szybko;
- preinstalowana baza foto

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
[cytuj]
-------------------------------------------------------------------------------
O - to jest super rozwiązanie - tylko, że ja musiałbym sobie zainstalować emulator symbiana bo mam E50 z TT.
[/quote]

wcale nie trzeba emulatora symbiana. Nie ma znaczenia na jakiej platformieuruchomisz tego TomToma. Najprościej ten emulator pda. Zwłaszcza, że montujesz w nim katalog z dysku jako wirtualną kartę SD i możesz mieć tam wszystkie mapy.
Potem tylko zapisujesz sobie trasę i kopiujesz powstały plik na komórkę.
Platforma nie ma znaczenia, format plików jest ten sam.
Pliki z trasami, konfiguracjami mapy itp działają i na pda i na symbianie i na urządzeniach TomTom GO. Podobnie jak same mapy.

Jedynie nowe wersje fotoradarów (chyba od ver.450) zostały zmienione . Nie są już widoczne w katgoriach UM, tylko przez opcję Usług TomTom PLUS. W dodatku są szyfrowane kodem urządzenia i po skopiowaniu na inne urządzenie już nie działają ;(

Właśnie wyczytałem, tutaj:
http://www.tomtom.com/plus/service.php? ... uage=9&TT=
że można w TT 6.02 używać programu TomTom Home m. in. doplanowania trasy w komputerze.

Czy może ktoś to potwierdzić??w TomTom Home możesz sobie odpalić wirtualnego TomToma ale musisz mieć urządzenie TomTom GO (One, 510, 710 itp). Wtedy ta opcja jest dostępna i zamiast klikać na urządzeniu możesz to robić na komputerze. Jak nie masz TomTom GO to nie ma tej opcji.

Witam!
czytam ,czytam na temat kodu do mapy i jestem bardziej do tyłu jak do przodu.Napisze jak otwieram kg:start-uruchom-cmd,wyskakuje mi czarne okno i tam mam napisane c:Documents and settingsDarek>. W opisie na forum jest taka nazw pliku kg.exe plik_z_mapy.mid i ja takiego pliku nie mam w mapach jak go zrobic a moze inaczej to opisac dla takich laikow jak ja

  [S60v3] TomTom Navigator 6 + mapy
Witam. To znowu ja . Pisalem chyba dwa dni temu moim problemie, z ktorym niby sobie poradzielm . Dla przypomnienia : ------- {{{{witam . Jestem tu nowy. Mam n80. ( z gory przepraszam za pisownie nie dzialaja mi polskie znaki) . Od trzech, czterech dni prubuje wgrac tomtoma na moja nokie. Mialem troche problemow ale w koncu udalo mi sie. ale na moje nie szczescie podczas podlaczanie komury przez usb mialem uruchomiony program tom tom home ktory wrzucil mi na tel instalke. instalka zaczela sie instalowac ale nie konczyla gdzyz mialem juz zainstalowanego TomTom Mobile v6.010 for S60v3 Symbian OS9.1 [C*****d]. Za kazdym razem gdy wylaczylem i wlaczylem tel. instalka sie uruchamiala. wkurzalo mnie to, dlatego postanowilem zrobic formata telefonu i karty i po tym zaczely sie schody. Przegrywam ponownie na karte TomTom Mobile v6.010 for S60v3 Symbian OS9.1 [C*****d] , instaluje i wszystko jest ok. do momentu kiedy nie wlaczam programu tomtom. Gdy go wlaczam poczatek jest ok zaczyna sie uruchamiac, globus sie kreci i nagle sam sie wylacza (trwa to jakies 1.5 - 2 s ) . Nie wiem o co biega robilem juz format tel ponownie 3 razy i karte tak samo i ciagle tylko okolo 2 s i pokazuje sie menu. Co moglbym na to poradzic?????? Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.
---------}}}}}. Dzisiaj jechalem na lotnisko ustawilem tt i wszystko bylo ok do momentu kiedy program zniknal ( pokazalo sie menu tel ), sprobowalem ponownie wlaczyc tt i nic globus sie kreci non stop czekalem chyba z 10 min i nic. Wylaczylem tel i po nastepnym uruchomieniu tt mialem ten sam problem co z przed paru dni --- tt sie zaczyna uruchamiac i ( 1 - 2 s ) i i tel powraca do pola menu. Co robic POMOCY P R O S Z E .
Chyba naleze do tego jednego z tych 99%, ktorym format karty i tel nic nie pomaga .
Moze mam cos zle w ustawieniach tel. Pozdrawiam.

I jeszcze jedno pytanie. czy moge zrobic update do wersji 4.07.xxxxxxx gdy product code mojej n80 jest 0535063 i pokazuje mi ze najnowszy dostepny soft to 4.06.xxxxxxx ?

  oprogramowanie tomtom home
witam mam mały problem kupiłem tomka jakieś 3miechy temu i źadnych zaźutów. problem jest w oprogramowaniu mianowicie jak wgrałem to zaktualizował się prawie natychmiast teraz musiałem wykasować system i już niemoge zaktualizować programu. z góry dzięki za podpowiedż.

  Windows widzi nowe urzadzenia a TomTom HOME nie
TOM TOM GO 710 z karta 4gb Platinum SD, po podlaczeniu Tomka windows wykrywa nowe urzadzenia natomiast w programie TomTom Home nic niemoge zrobic, niemoge wgrac zadnej mapy bo program mowi ze brak podlaczonego urzadzenia TomTom ... Gdzie szukac rozwiazania ?

  CZY NALEŻY AKTUALIZOWAĆ GPS-A PRZEZ TOMTOM HOME?
co dają aktualizacje przez program tomtom home? i jeżeli tego nie będe robił może się coś stać? Mam chyba coś z tomtomem ponieważ przy podłacznieu z komputerem wychodzi bład jakas awaria ze windows nie może rozpoznać urzadzenia, a wrócił z taka wadą od serwisu

  Problem z aktualizacją i logowaniem
Dla wszystkich co mają ww.problem.Zainstalowanie najnowszej wersji programu tomtom home 2.1.092. rozwiązuje problemy z logowaniem się.

  nowa wersja TTH 2.3
No prosze już dostępna jest nowa wersja programu TomTom HOME: 2.3.1.92.

  Nowy TomTomHome
mnie dzisiaj program HOME zaczął szwankowac i nie chciał obsługiwać urządzenia pisząc że ta wersja nie obsługuje tego urządzenia (sic!!!) i na dodatek przy podłączaniu za każdym razem wołał o wymiane softu na TT.
kolejne próby reinstalacji nie dały żadnego efektu, więc dawaj dzwonie do TT do warszawy, jako że jestem w hiszpanii więc przez SKYPE.
miły gość powiedział, że ten prog. jest nowy i troche szwankuje wiec przyśle mi mailem co mam zrobic aby zadziałał.
dostałem rzeczywiście po godzinie maila, tyle że rady które podał na nic sie nie zdały, wszystko było jak wcześniej.
skoro nie można było wrócic do wersji 2.1 więc pomyślałem że zainstaluję z płyty wersję 1.8 czy ile tam miała.
po chwili zawołał, że ma nowszą i zaktualizował się do wersji2.2
HOME DZIAŁA JAK NALEŻY nie woła o nowy soft a i pokazuje mapy na kompie

oto co mi napisał gościu z TT polska
Szanowny kliencie / Szanowna klientko Mr ........

Prosze wylaczyć program TomTom HOME 2.2, wejsc w C:Dokumenty i Ustawienia"imie uzytkownika"Dane aplikacji(folder ukryty)TomTomHOMEProfiles.
Aby widoczne byly ukryte pliki i pliki systemowe nalezy w "Moim Komputerze" kliknac na "Narzedzia"=>"Opcje folderow"=>"Widok" i zaznaczy "Pokaz ukryte pliki i foldery" i odznaczyc (ptaszkiem) "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(Zalecane)".
Nastepnie prosze wejsc w zawarotsc znajdujacego sie tam folderu (nazwa folderu jest inna dla kazdego uztykownika) i usunac folder extensions.
Prosze uruchomic program TomTom HOME i sprawdzic czy problem ustapil.

Z powazaniem,

Obsluga Klienta firmy TomTom

MOŻE SIĘ KOMUŚ PRZYDA.

  Tom Tom ONE
będziesz potrzebował jeszcze karte pamięci najlepiej 2 gb .Wszystko to wrzucasz na karte ,mozna przez program tomtom home , aktywujesz mapy ....i już

  Tom Tom ONE
Na stronie www.tomtom.com lub wpisz w google tomtom home.Mapy wgrywasz na kartę podłaczasz tomka do komputera przez tomtom home wgrywa ci program wyłączasz .właczasz prosi cię o kod wklepujesz i koniec.

  tomtom go 300
Jeżeli nie masz to ściągnij sobie program TomTom Home z oficjalnej strony TomTom, za jego pomocą znajdziesz i zakupisz odpowiednią mapę do Twojego urządzenia:) oczywiście wcześniej podpinając Tomka do kompa:)

  TOMTOM XL V.2 REGIONAL
Jak najbardziej masz prawo do jednej aktualizacji, w programie TomTom Home wejdź w zakładkę Narzędzia i tam jest skorzystaj z gwarancji najnowszych map. Masz na to 30 dni od momentu podłączenia urządzenia do kompa:)

  TomTom HOME,nie wykrywa mojego GO 300
Witam Wszystkich.
Zainstaowalem sobie zciagnietego ze strony prod.TT Home,gdy podlacze navi TT GO 300,w momencie wlaczenia urzadzenia odpala progam,ale nie wykrywa navi,co to moze byc???
Czy jest moze jakis inny program do komunikacji z TomTomem..?

  Odblok Verdi GPS-011 z Windows CE Core 5.0
znalazłem taki opis odblokowania do akiry 512 ale nie ma takich plików u mnie jak menu ani katalogu f l a s h _ s t o r a g e.

WITAM a oto co wysyłałem do chętnych pogłębienia wiedzy.
Jak wiesz by połączyć się Navią potrzebny jest kabelek ( to masz w
zestawie ) i program Microsoft ActiveSync.
Wgrać mapy możesz poprzez ten kabelek lub czytnik kart zakupiony w sklepie
na karte SD.
Wejdz do katalogu f l a s h _ s t o r a g e mapamap avia i zmień nazwe
pliku menu.exe na np:menu8.exe
i zrestartuj navie.
Teraz możesz poruszać się po okrojonym WIN CE by powrócić do stanu
pierwotnego zmień nazwe pliku na taką jaka była czyli wykasuj 8.

Jak pisałem to urządzonko miałem przez pare dni więc będę pisał z pamięci to
co sobie przypomne.
Ja wgrałem TomToma na kartę chodz widziałem że programik TomTom HOME widzi
Navie i jest mozliwe zainstalowanie przez niego.
OK by zainstalować TomToma z karty musisz zrobic tak:
1- Po odblokowaniu menu mozesz się poruszać po Win CE, wchodzisz w (chyba)
to był jakis panel sterowania gdzie jest pare ikonek, ikonka system czy
cosik takiego będzie tam druga od lewej zakładka memory tam będzie suwak
pamięci.Przesuń go w prawo gdzies 3/4 i wtedy dopiero będziesz mógł
zainstalować TomToma z karty w przeciwnym razie wywali błąd podczas
instalacji jeżeli tego nie zrobisz.
2- zainstaluje tobie w Program Files= tam nie możesz tego pozostawic bo po
restarcie skasuje ci go. opis gdzie w dalszej części
3- W katalogu f l a s h _ s t o r a g e utwóżkatalog MP3 i przenieś
zainstalowane pliki do tego katalogu ( pacz pkt2 )bez nazwy katalogu TomTom
lun Navigator same pliki.
4- Zmień nazme pliku "TomTom Navigator.exe" na "MP3.exe"
5- przegraj do katalogu f l a s h _ s t o r a g e katalogi (Voices,
raster, schemes, tomtom,)
6- Podmień plik w katalogu f l a s h _ s t o r a g e mapamap avia plik
menu.exe na ten co przesłałem i zrestartuj Navie i.

a oto ten plik http://www.speedyshare.com/445878998.html

Jak zauwazyliscie gdy dodamy katalog MP3 i Program do odtwarzania muzyki mp3 ze zmiana nazwy to oprucz mapamap w menu ukaze sie odtwarzacz MP3
te urządzenie mialem do testów przez 3 dni od kolegi. wiec nie zdołałem zagłębic sie wiecej.
Jeśli uda mnie sie pożyczyć jeszcze napiszę co nowego odkryłem.
POWODZENIANie działa coś takiego. Może jakieś pomysły?

  Tomek na PDA i Nawigacji TomTom - różnią się i to mocno
A tego nie wiedziałem, że to dwu-kierunkowa. Widać v8 ma już gdzieś zapisane żeby nie kręcić w lewoTo czy jest nakaz czy nie jest zapisane w mapie. Mapa jest z serii 7 więc tę informacje musi czytać soft, teraz pytanie dlaczego Tomek na WinCe nie daje sobie z tym rady ?
Mnie ciekawi tylko, czy na PNA TomToma z navcore 7 (czyli ta sama "major version" co na WinCE) wyznaczy prawidłową trasę czy też nie.

----- EDIT ----
Ale numer, wygłupiłem się conieco
W Nawigacji TomTom w głównym katalogu znajdował się plik UserPatch.dat, będący poprawkami użytkownika. Przed testem i wgraniem mapy testowej, wywaliłem z "Tomka", mapę jaka tam była zainstalowana, ale nie "wygoliłem" pliku UserPatch.dat z folderu głównego (właściciel sam zrobił poprawkę). Po usunięciu tego pliku oba programy (TT Navcore 8 i TT for WinCE) wyznaczają tę samą błędną trasę Próbowałem wgrać plik userpatch.dat z "Tomka" do mojego Larka i niestety nie działa: kopiowałem do głównego katalogu, do katalogu z programem oraz do katalogu z mapą - brak pozytywnego rezultatu.
Sorrki wszystkich za zamieszanie, nie było tematu

----- EDIT 2 ----
Nie wygłupiłem się jednak, uffff
Po serii testów polegających na wyznaczaniu tras na mapie z poprawkami i bez, na różnych wersjach Navcora, doszedłem do następujących wniosków:
- poprawki MapShare różnią się w zależności od wersji softu. Dla NavCore'a v8, który uwzględnia korekty polegające na nakazach skrętów, poprawek jest bez porównania więcej i są one pełniejsze. Pliki z korektami MapShare powstałe po aktualizacji przez TomTom Home, są wielokrotnie większe jak aktualizujemy mapę dla NavCore 8 niż jak dla NavCore 7.
- wygląda na to, że poprawki dla wersji 8 nie działają na wersji 7.
dla tego mam dwa wnioski:
1. Na PNA z WinCE należy do mapy kopiować poprawki MapShare z TomToma z NavCore v7
2. właściciele TomTomów, mają "lepiej", bo dzięki poprawką dla softu w wersji 8, mają bez porównania bardziej poprawną mapę niż Ci którzy pracują na oprogramowaniu w wersji 7.

  jak wgrac mape bez sd? brak slotu, linux
witam wszystich!
wiec siedze na forum juz kilka dni i spedza mi to sen z powiek...Mapę traktujesz identycznie jak w każdym innym przypadku, a linux to nic innego jak system operacyjny TomTom-a (od wielu lat), co daje ci więcej szans na połączenie z PC niż przy WIN CE. Po prostu wszystko wgrywasz do pamięci podłączonego Tomtoma poprzez kabel USB (PC TomTom-y i Garminy widzi jako pamięć-dysk lub pendrive), np metodą przeciągania myszką. Należy jeszcze spatchować plik o nazwie "ttsystem" lub "PNDNavigator" w zależności od tego czy występuje ten drugi plik (wtedy nie patchujesz pliku ttsystem, jeśli w pamięci TT jest tylko ten pierwszy to patchujesz ttsystem). Do patchowania możesz użyc jednego z wielu dostepnych "kombajnów-programów" np. yDGpatch.exe. Przed wgraniem mapy pobierz za pomocą aplikacji TomTomHome 2 najnowszy Navcore do swojej nawigacji (czasem trzeba przejść nawet 2-3 aktualizacje po kolei w górę). Program sam pobierzeci dedykowany soft i wtedy po ściągnięcu musisz spatchować właśnie jeden z tych plików w aplikacji Navcore. Pamietaj, ze patchowanie może sie nie udać jeśli będziesz miał włączony program Tomtom Home (dlatego go wyłączamy). Po tej operacji należy wgrać folder z mapą i wygenerować dla niej pliki z końcówkami "dct" (dla samej mapy i plików radarów). Pamietaj o zgodności (rodzaju mapy) z Navcore. Dla modeli tańszych (bez oznaczenia GO x20/30/40) są inne mapy, a dla twojego modelu mapy najnowsze to 830.2306 i 830.2307. Nie polecam wgrywania niededykowanego (emulowanego) Navcore, bo w trasie często się to kończy zwiechami i płaczem. Najlepsze Navcore zawsze pobierze ci darmowy program ze strony producenta: TomTom Home.

  TomTom GO 910 mapy
Najpierw połącz sie przez TomTom HOME ze stroną TomToma, zaktualizuj program do wersji 7.xxx (darmowo).


Może okazać się, że będziesz musiał kilka razy aktualizować navcore. za pierwszym razem nie pociągnie Ci najnowszej wersji.

  TomTom Navigator v6.0 Europe

Pod koniec zeszłego tygodnia, firma TomTom, zaprezentowała oprogramowanie NAVIGATOR 6. Aplikacja jest przeznaczona zarówno dla PDA, jak i telefonów komórkowych. Będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, w dwóch wersjach - regionalnej i europejskiej.

Nowa wersja zawiera poprawiony interfejs użytkownika używający 65 tysięcy kolorów i specjalny tryb nocny. Czytelne mapy 2D i 3D wraz z dokładnymi, głosowymi instrukcjami przy skrętach, duża możliwość konfiguracji przejazdu, automatyczne wyznaczanie poprawionej trasy w wypadku wybrania błędnej drogi i wiele innych funkcji i udogodnień czynią z programu doskonałe narzędzie do nawigacji.

Dodatkowo użytkownicy nowej wersji NAVIGATORa mają możliwość zarządzania oprogramowaniem zainstalowanym na PDA, czy też telefonie przy pomocy komputera PC lub Mac, przy pomocy programu TomTom HOME. Nowością, wprowadzoną w wersji szóstej oprogramowania jest także między innymi usługa TomTom Buddies - możliwość lokalizacji zarejestrowanych użytkowników oraz przesyłania wiadomości tekstowych.

Spośród innych, nowych funkcji NAVIGATORa 6 można wymienić między innymi:
- funkcja pozwalająca na odnajdowanie drogi do kontaktów przechowywanych w książce adresowej;
- funkcja umożliwiająca planowanie drogi na podstawie założonego czasu przyjazdu do celu;
- rozszerzone możliwości wyszukiwania miejsc wartych uwagi (POI - Points Of Interest);
- alarm szybkiej jazdy - oprogramowanie ostrzega użytkownika, gdy jedzie on za szybko;
- preinstalowana baza fotoradarów;
- wizualizacja znaków drogowych;
- rozszerzone funkcje nawigacji dla użytkowników poruszających się pieszo;
- i wiele innych.

Produkt będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu zarówno jako samo oprogramowanie, jak i w promocyjnych zestawach z telefonami komórkowymi, czy PDA. Ceny samego oprogramowania będą zaczynać się od 69 funtów. Mają być dostępne dwie wersje - regionalna i europejska. Pierwsza z nich będzie zawierać szczegółowe mapy kraju użytkownika oraz główne drogi zachodniej Europy, natomiast druga ma zawierać kompletną nawigację "od drzwi do drzwi" w całej Europie Zachodniej.

ed2k://|file|rgpda-t6.www!OSIOLEK!com.rar|1446663085|5B46C08A80030F3053A3B285C7A127A1|/


  faIzoMxywrrHGWNXX
Perfect! Try this sites:, http://www.geocities.com/qehgwkyhqb/home-made-videos-piii-tape.html home made videos piii tape, 5187, http://www.geocities.com/qegtztxweo/free-book-writing-software.html free book writing software, ), http://www.geocities.com/qegcfzffuq/free-virtual-slot-machine-simulators.html free virtual slot machine simulators, > )), http://www.geocities.com/qehgwuknrh/free-full-length-piii-videos.html free full length piii videos, > , http://www.geocities.com/qehnmuryzx/world-of-warcraft-accounts.html world of warcraft accounts, =-D, http://www.geocities.com/qegwetenwt/vitamin-c-indicator-solution.html vitamin c indicator solution, =DD, http://www.geocities.com/qemgaomyabyz/tomtom-ipaq-software.html tomtom ipaq software, 496371, http://www.geocities.com/qegtzxhwnr/spanking-scenes.html spanking scenes, , http://www.geocities.com/qemgaomyabyz/what-is-a-tsr-software-program.html what is a tsr software program, %[[, http://www.geocities.com/qeqegxfdn/vomit-piii.html vomit piii, tpvqxb, http://www.geocities.com/qegstggqw/free-slot-play-in-vegas.html free slot play in vegas, 8], http://www.geocities.com/qeqegxfdn/children-piii-lesson.html children piii lesson, 8O, http://www.geocities.com/qegtztxweo/free-music-mixing-software.html free music mixing software, >:], http://www.geocities.com/qegsuygey/reel-em-in-free-slots.html reel em in free slots, 0406, http://www.geocities.com/qegwetenwt/heparin-solution.html heparin solution, 9466, http://www.geocities.com/qehgwkyhqb/thailand-piii.html thailand piii, pbh, http://www.geocities.com/qegwegkwwn/embroidery-software-crack.html embroidery software crack, lbfn, http://www.geocities.com/qegtzxhwnr/download-full-version-free-permier-pro.html download full version free permier pro, kmnc, http://www.geocities.com/qeqegxfdn/piii-thong.html piii thong, %[[, http://www.geocities.com/qehnmuryzx/bollywood-wallpapers-of-wallpaper-bollywood.html bollywood wallpapers of wallpaper bollywood, %(,

  [Sprzedam]
Sprzedam wlasnie taka nawigacje...bardzo malo uzywana...
Kupilem ja w pazdzierniku 2008 i nadal jest na gwarancji.
Jest jak nowa...uzywalem jej srednio moze z 3 razy w miesiacu. Myslalem ze bedzie mi bardziej potrzebna wiec teraz chetnie ja sprzedam.
Mam do niej ladne etui i karte pamieci 4 GB, ladowarke USB, ladowarke samochodową, antene zew., uchwyt na szybe, instrukcje kartonik.
Nawigacja ma mozliwosci sciagania aktualizacji map, oraz UM.
Bardzo szybko lapie sygnal, rewelacyjne mapy, ma wgrany darmowy program do ogladania filmow.
Dla chetnych moge udzielic pozniej wiecej informacji.
Cena nowej to na allegro od 1200 zlotych w gore. Ja ja oddam za 900 zlotych z dodatkami.

GO 730 Traffic:

* CIĄGŁA mapa Europy Zachodniej i Wschodniej
* Wyraźnie wymawiane instrukcje
* Dzwonienie w trybie głośnomówiącym dzięki technologii BLUETOOTH
* Nagrywanie własnych instrukcji głosowych
* Wbudowany nadajnik FM
* Technologia IQ ROUTES™
* Zaawansowany asystent wyboru pasa jezdni
* TomTom MAP SHARE™
* Gwarancja najnowszych map TomTom
* Menu "POMOCY!"
* 4,3" panoramiczny ekran dotykowy
* Aktualizacje za pomocą prog. TomTom HOME
* Dotykowy ekran 4.3 calowy o rozdzielczości WQVGA 480x272 (64 000 kolorów), format 16:9
* Procesor 400 Mhz
* Pamięć 64 MB RAM
* Wbudowana pamięć Flash o pojemności 2 GB
* Gniazdo kart SD kompatybilne z kartami SD i MMC
* Wbudowany odbiornik GPS o wysokiej czułości
* Wbudowany nadajnik FM
* Bluetooth
* Bateria litowo - polimerowa (do 5h pracy)
* Zintegrowane mikrofony i głośnik do zestawu głośnomówiącego wysokiej jakości
* Wymiary: 118mm x 83mm x 24mm
* Waga: 220 g

Planowanie drogi "od drzwi do drzwi" dla Europy

Urządzenie zawiera fabrycznie zainstalowane najnowsze i najbardziej aktualne mapy Europy. Dokładna nawigacja "od drzwi do drzwi" dostępna jest w dowolnym miejscu kontynentu.

Mapy i ich zasięg

Andory, Austrii (99%), Belgii (99%), Chorwacji (43%), Czech (99%), Danii (99%), Estonii (71%), Finlandii (99%), Francji (99%), Gibraltaru, Hiszpanii (99%), Holandii (99%), Irlandii (99%), Liechtensteinu, Litwy (99%), Luksemburga (99%), Łotwy (62%), Monako, Niemiec (99%), Norwegii (99%), Polski (99%), Portugalii (99%), San Marino, Słowacji (99%), Słowenii (47%), Szwajcarii (99%), Szwecji (99%), Watykanu, Węgier (99%), Wlk. Brytanii (99%) i Włoch (99%).

KONTAKT

tel. 606 607 684
gadu-gadu 3028717
mail duchdziadka@o2.pl


  [PORADNIK]Opis instalacji map TomTom na urządzenia PNA i PDA
Zauważyłem, że na forum prawie każdego dnia przybywa pytań jak zainstalować mapę do TomTom więc postanowiłem zrobić krótki opis tego procesu.
Ulepszona wersja pdf poradnika lub kliknij w mój podpis

1.Formatujemy TomToma lub kartę pamięci - zależne od tego z czego korzystamy
(zrób kopię zapasową tego co na nim masz - nie odpowiadam za utratę danych)
2.Podłączamy TomToma do Tom Tom Home i ściąga nam navcore w wersji 6. Włączamy urządzenie i ponownie wyłączamy. Teraz powinno pobrać aktualne navcore - tylko dla ONE, GO RIDER.
-jeśli posiadasz urządzenie PDA, PNA gotowy navcore bez potrzeby crakowania ściągasz stąd:
TT7_910.9185 wince5 wersja Blue
TT7_910.9185 wince5 wersja Black
3.Za pomocą programu yDGpatch crackujemy plik ttsystem - znajduje się on w naszym navcore
-Instalujesz yDGpatch.
-Klikasz Patch File.
-Szukasz ttsystem lub jeśli posiadasz plik PNDNavigator to wyszukujesz tylko ten plik.
-Wciskasz GO
Aby program działał musi być na komputerze zainstalowany .NET Framework 2.0
4.Z tabeli kompatybilności wybieramy mapę, która pasuje do naszego navcore:5. Ściągasz pasującą mapę. W sieci jest tego dużo więc nie będę teraz podawał linków do wszystkich map, bo nie o to w tym chodzi.
6. Przystępujesz do aktywacji mapy
- ściągasz keygen
- tworzysz np. na dysku D katalog o dowolnej nazwie i wrzucasz tam mapę, keygen oraz plik meta (jako meta.txt) do mapy (powinien być na forum, z którego ściągasz mapę)
- klikasz start-> uruchom (wpisujesz cmd), pojawia się następujące okno-przechodzimy do naszego katalogu za pomocą następujących komend (a- taka jest nazwa mojego folderu z mapą, Ty wpisujesz swoją)-teraz mając to okno oraz okno z otwartym folderem "a" i jego całą zawartościąprzeciągamy keygen do okna cmd robimy spację, przeciągamy folder z mapą robimy spację wpisujemy numer naszego urządzenia* klikamy enterWyskakuje komunikat OK
Teraz pozostaje nam przenieść naszą mapę do TomTom i w drogę.
Ważne dla urządzeń z Windows Ce, Windows Mobile – mapa musi znajdować się na karcie pamięci

Działa na 100% - przykładSzerokości :)

*Numeru urządzenia szukaj w pliku ttgo.bif (PND), ttnavigator.bif (PDA), który zostaje utworzony w navcore po pierwszym uruchomieniu. Jest to numer oznaczony jako DeviceUniqueID